Ilgasis savaitgalis – galimybė pamatyti sužydėjusią Europą: nuo Bakingemo rūmų iki A. Gaudi šedevrų

Negalite išvykti ilgesnių atostogų, tačiau labai norite keliauti? Tam yra puiki išeitis – savaitgalio pažintinės kelionės lėktuvu. Nors dvi dienos kelionei iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nedaug, nepamirštamiems įspūdžiams bei miesto pažinimui jų tikrai užteks, nes kelionės vadovai iš anksto pasirūpins, jog nereikėtų laukti eilėse ar stovėti kamščiuose. Didžiausio kelionių organizatoriaus Baltijos šalyse „Novaturo“ pažintinių kelionių skyriaus vadovė Lilijana Degutytė kviečia ilgąjį savaitgalį išnaudoti turiningai, susipažįstant su gražiausiais Europos miestais ir pasimėgaujant į Senajį žemyną sugrįžusia šiluma. 

Siūlo pažinti šalį per trumpą laiką

Kaip teigia „Novaturo“ pažintinių kelionių skyriaus vadovė Lilijana Degutytė, ilgojo savaitgalio kelionės po didžiuosius Europos miestus išlieka populiarios visus metus. Tai ne tik puiki proga turiningai praleisti savaitgalį, bet ir pažinti kitą šalį neturint galimybės pasiimti ilgesnių atostogų: „Pasirinkus pažintinę kelionę, pačiam keliautojui dėl nieko nereikia sukti galvos: pirkti bilietų, planuoti kelionės maršrutų ar skaityti viešbučių atsiliepimų. Ilgamečiai kelionių vadovai parodo visus vertingiausius lankytinus objektus bei slaptas instagramines vietas ir papasakoja jų istorijas, supažindina ne tik su šalies istorija, bet ir su vietine kultūra, rekomenduoja, kur galima gardžiai pavalgyti ar išgerti kavos bei pasimėgauti desertu. Tokios kelionės puikiai tinka taupantiems savo laiką.“

Nors, pasak kelionių ekspertės, populiariausios išlieka savaitgalio kelionės į Romą bei Paryžių, šią vasarą „Novaturas“ kviečia iš arčiau susipažinti ir su kitais siūlomais aplankyti miestais. Pažintinių kelionių maršrutai siūlo savaitgalio skrydžius į Jungtinės karalystės sostinę Londoną, Prancūzijos Rivjeros sostinę Nicą, vieną didžiausių Prancūzijos miestų – Marselį bei Katalonijos sostinę Barseloną: „Trumpi skrydžiai lėktuvu nė kiek neišvargina, o oro uoste jau laukia mūsų gidas, pasiruošęs aprodyti pačias gražiausias vietas bei papasakoti įdomiausias istorijas. Visi šie miestai savo didingumu bei grožiu nepalieka abejingų, todėl juos aplankę keliautojai ten grįžta dar ne kartą.“

Pamatykite, kur gyvena britų monarchai  

Įspūdingiausias Londono bruožas tas, kad jis nepalieka abejingų, o net visko matę keliautojai šį megapolį įsimyli iš pirmo žvilgsnio. „Jungtinės karalystės sostinėje įsikūrusios geriausios pasaulio galerijos ir muziejai, kurių dalis lankytojams nemokami. Čia taip pat gausu garsiausių pasaulio pilių ir rūmų. Pažintinės kelionės metu aplankome karališkąją miesto dalį – Vestminsterį, kur daugiau nei dešimt šimtmečių gyvena britų monarchai. Grožėdamiesi seniausiu Londone St. James parku nueiname iki Bakingemo rūmų, o vakare Londoną apžvelgiame iš Londono akimi vadinamo apžvalgos rato. Žinoma, iš miesto negalima išvykti nepamačius Big Beno – žymiausio Londono orientyro. Tai 1840 m. pastatytas gotikinio stiliaus laikrodis, kuris puošia Londono kraštovaizdį“, – pasakoja L. Degutytė. 

Paragaukite unikalių skonių ledų 

Nica – vienas iš simbolinių Prancūzijos Žydrosios pakrantės miestų. Tai šalies kultūros židinys, nuo seno traukiantis keliautojus dėl savo geografinės padėties, leidžiančios mėgautis šiltu klimatu ištisus metus.

„Sezoninė imigracija paliko ryškų pėdsaką miesto architektūroje ir dizaine. Pavyzdžiui, pajūriu driekiasi garsioji Anglijos promenada, pavadinta pagal mėgstamą anglų veiklą šioje vietovėje – pasivaikščiojimus. Ekskursijos metu keliautojai taip pat apžiūri didžiausią miesto Massena aikštę, kuri yra ne tik kultūrinis Nicos centras, bet gyventojų susibūrimo vieta. Taip pat užkopia į Pilies kalvą, nuo kurios atsiveria žavi Angelų užutėkio ir miesto panorama. Na, ir, žinoma, kaip be unikalių skonių Nicos ledų, kurių galima paragauti gyviausioje senamiesčio dalyje – Rossetti aikštėje“, – pažymi kelionių ekspertė. 

Pasikelkite į aukščiausią miesto kalvą

Antrą pagal dydį Prancūzijos miestą – Marselį – supa Viduržemio jūra, todėl jį būtina aplankyti tiems, kurie nori patirti visus Prancūzijos kultūrinius ir kulinarinius nuotykius. Marselis taip pat gali pasigirti istoriniais paminklais ir išpuoselėtais žaliais parkais, kuriuose prancūzai laiką leidžia piknikaudami su šeimomis.

„Pažintinės kelionės metu pasikeliame į aukščiausią miesto kalvą, kurią karūnuoja Dievo Motinos Saugotojos bazilika. Nuo 162 metrų aukščio kalvos atsiveria žadą atimantis vaizdas į miestą, uostą bei jūros horizontą. Taip pat aplankome bene įdomiausią, išskirtinį Marselio kvartalą Panier, per kurį driekiasi siauros vingiuotos gatvelės bei spalvoti namai. Po to, esant tinkamam orui, plaukiame laivu iki Europos ir Viduržemio jūros baseino šalių civilizacijų muziejaus „MuCEM“, įsikūrusio istoriniame Saint-Jean forte prie senojo uosto. Tokio aktyvaus savaitgalio įspūdžių tikrai užteks ilgam“, – tikina L. Degutytė. 

Susipažinkite su A. Gaudi architektūra 

Galima rasti milijoną priežasčių, kodėl verta aplankyti Barseloną. Abejingų nepalieka jos modernistinė architektūra, visada gyva La Ramblos promenada, paplūdimiai ir apžvalgos aikštelės. O kultūros puoselėtojus žavi po atviru dangumi įkurti muziejai, šimtametės galerijos ir gausybė meno renginių.

„Barselona yra kosmopolitiškas miestas, patenkinantis visų keliautojų skonių poreikius. Ekskursijos metu aplankome žymiojo architekto Antonio Gaudi šedevrą – Šv. Šeimynos bažnyčią, pasigėrime spalvingiausiu A. Gaudi kūriniu – Guelio parku, pasivaikštome po Kolumbo ir Ispanijos aikštes, keltuvu pakylame į Montjuich kalną, nuo kurio atsiveria įspūdinga miesto panorama, pasimėgaujame čia pat, miesto centre, įsikūrusiu paplūdimiu, arba vykstame į Montserato vienuolyną. Toks ispaniškas savaitgalis itin patiks meno, architektūros bei didelių miestų gerbėjams“, – sako „Novaturo“ pažintinių kelionių skyriaus vadovė.

Unikali galimybė pažinti savo kraštą

Kaip pastebi L. Degutytė, per pandemiją išryškėjęs noras keliauti po savo šalį niekur nedingo ir jai pasitraukus. Todėl vienos dienos pažintines ekskursijas po Lietuvą renkasi tiek šeimos su vaikais, kurie trykšta noru pasivažinėti autobusu ir sudalyvauti ekskursijoje, tiek vyresnio amžiaus žmonės ar poros.

„Smagu matyti pažinimu degančias vaikų akis, kurie įkalba savo tėvus palikti automobilius ir persėsti į autobusą, kur laukia tikra ekskursija su gidu ir, žinoma, nuotykiai. Mažieji keliautojai noriai lanko Lietuvos dvarus, rūmus ar keliauja į Klaipėdos jūros muziejų. Būna ir tokių žmonių, kurie pirmą kartą pamato jūrą, tad nors keliautojų profilis labai skirtingas, visus juos vienija bendras tikslas – pažintinės kelionės metu kuo daugiau pamatyti, patirti, sužinoti“, – pasakoja pažintinių kelionių skyriaus vadovė.

Didžiulėje „Novaturo“ pažintinių kelionių po Lietuvą autobusu paletėje siūloma kelionė laiku po atgimusius Bistrampolio ir Ilzenbergo dvarus, Aukštaitijos istorijos ir kultūros lobynus, Panemunės kelią, Pakruojo dvarą ir Biržų krašto tradicijas, taip pat Klaipėdą ir Lietuvos jūrų muziejų.

Visus „Novaturo“ pažintinių kelionių pasiūlymus rasite čia: https://www.novaturas.lt/keliones-lektuvu.

 

Šaltinis: Zenpr

Naujienos iš interneto