Jonas Vaitiekaitis: „Teatras neša džiaugsmą…“

Lentvario miesto biblioteka kaupia kraštotyrinę medžiagą apie žymius kraštiečius, gyvenančius, gimusius Lentvaryje. Pradėjome susitikimų ciklą su kraštiečiais.  Pirmasis susitikimas įvyko baigiantis sausiui – bibliotekoje įvyko aktoriaus, režisieriaus Jono Vaitiekaičio kūrybinis vakaras.

J. Vaitiekaitis jau 57 metus gyvena Lentvaryje, paskutinius 7 metus vadovauja Lentvario dvaro teatrui. Dvaro teatro aktoriai ir padėjo režisieriui įgyvendinti kūrybinio vakaro sumanymą. Kūrybinio vakaro metu vaidintos ištraukos iš spektaklių: „Muzika“, „Sudie vienatve“, „Neklauskit meilės vardo“, „Ieškokite moters“. Visus šiuos spektaklius režisavo Jonas Vaitiekaitis.

Vakaro metu aktorius pasinėrė į prisiminimus: „73 metai scenoje, vidurinėje vaidinau mokykloje. Tais metais, kai stojau, į vieną vietą buvo  200 pretendentų, o priima tik 20. Šokau, dainavau, skaičiau etiudus ir tapau studentu“. Aktorius ilgą laiką vaidino ir vadovavo Lietuvos Jaunimo teatrui. Daug šiltų prisiminimų: „Jaunimo teatras buvo avangardas. Pirmas teatras, kuris atsisakė grimo. Surinkti geriausi aktoriai. Teatre dirbti sunku – repeticijos vyksta nuo 10 val., 18 val. spektakliai. Ir spektakliuose vaidinome visas šešias dienas. Salės pilnos. Žmonės iš vakaro užsiimdavo vietas. Tuo laikotarpiu buvo didelis teatro pakilimas“, – pasakojo Jonas Vaitiekaitis. Jis vaidino spektakliuose su aktoriais R. Karveliu, E. Pleškyte, S. Sipaičiu, V. Taukinaičiu ir kitais.

Daug Jono metų atiduota meno saviveiklai. „Pats imi pjesę ir realizuoji“ – sakė režisierius.  Lentvario liaudies teatrui, kuris buvo įkurtas Kilimų fabrike, kurčiųjų teatrui „Mimika“ atiduota 30 metų. Jonas Vaitiekatis visada veiksme, visada energingas, pilnas idėjų ir sumanymų. Pasak jo, reikia lavinti vaikų meninį skonį, kad vaikai lankytų dailę, muziką, šokį.

Susitikimo metu buvo papasakota daug istorijų iš teatro gyvenimo – linksmų ir nuotaikingų. Jonas Vaitiekaitis taip pat labai džiaugiasi Lentvario Dvaro teatro aktoriais. Kasmet pastatoma po spektaklį, kurie džiugina miesto gyventojus. Teatras neša džiaugsmą.

Lentvario poetas Vytautas Talačka savo eilėraščių knygoje „Tėviškės ilgesys“ parašė eilėraštį dedikaciją Jonui Vaitiekaičiui:

„Kudirkos Naumiesty gimei,

Buvai padūkęs vaikas,

Save žemaičiu, prūsu vadinai

Pataisė viską laikas.“

Dalia BAGDŽIUVIENĖ,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario padalinio vedėja

Naujienos iš interneto