Dovana Trakams 700-mečio proga – pirmą kartą Lietuvoje skambėsiantis kūrinys

Artėjančio Trakų 700-ojo gimtadienio proga rugpjūčio 11-osios vakarą Užutrakio dvaro sodyboje (Užtrakio g. 17, Trakai) susirinkusiuosius stebins opera po atviru dangumi. Čia tarptautinės programos „Operos akceleratorius“ („Opera Accelerator“) dalyviai pristatys dvi vienaveiksmes operas – Džakomo Pučinio „Džanį Skikį“ ir Franco Šrėkerio „Liepsnas“. Kaip žada kūrybinė grupė, žiūrovai išgyvens komediją, dramą ir tragediją, o scenoje liesis gobšumo ir uždraustos meilės pakurstytos aistros.

Siekiant padėti talentingiems menininkams įsitvirtinti konkurencingame operos pasaulyje, gimusi tarptautinė jaunųjų operos solistų programa „Operos akceleratorius“ jau penktus metus visuomenei pateikia žymiausių pasaulio kompozitorių didžiausios meninės vertės kūrinius – pradėję nuo pastišų, jau dovanoja ir operas. Režisierės Karinos Novikovos, choreografės Aušros Krasauskaitės ir dirigento Martyno Stakionio talentui paklūsta personažus įkūnijantys programos dalyviai (rezidentai) – ir šįkart su publika susitiks devyniolika menui ir operai atsidavusių atlikėjų iš Lietuvos, Latvijos, Brazilijos ir Didžiosios Britanijos. Taip pat šiemet „Operos akceleratorius“ bendradarbiauja su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru (meno vadovas Gintaras Rinkevičius), tad renginys bus dar įspūdingesnis ir masiškesnis.

Jaunųjų menininkų komanda „Operos akceleratorius“ visi drauge Trakuose lankysis pirmąkart ir pristatys ypatingą programą. Režisierė ir „Operos akceleratoriaus“ įkūrėja Karina tiki, kad jų aukšto meninio lygio pasirodymas su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, jaunais, puikiai pasirengusiais solistais degančiomis akimis puikiai papuoš artėjančio miesto gimtadienio šventę, o repertuaras nepaliks abejingų, nes abi operos yra labai skirtingos ir savitos.

Režisierė Karina Novikova (centre) su atlikėjais. „Operos akceleratoriaus“ nuotr.

Kolektyvas pateiks drąsią, rizikos, azarto ir noro išbandyti naujus dalykus kupiną D. Pučinio kūrinio „Džanis Skikis“ interpretaciją bei pirmą kartą Lietuvoje pristatomas F. Šrėkerio „Liepsnas“. Pastaroji opera Lietuvoje skambės pirmą kartą, o pasaulyje – antrąkart, ligi šiol ji buvo pastatyta tik Kylyje (Vokietijoje) prieš dvidešimt metų. Beje, šio kompozitoriaus muzika dar niekada neskambėjo Lietuvoje, o ypač akompanuojant orkestrui! F. Šrėkerio kūrybą atrado dirigentas Martynas Stakionis, kuris labai įsigilinęs į jo muziką, tyrinėjo ją ne tik studijuodamas, rengdamas baigiamuosius darbus, bet ir vėliau. „Norisi, kad publika būtų supažindinta su F. Šrėkerio muzika, kad muzika ir joje užkoduota drama būtų pirmoje vietoje, kad ji laimėtų prieš bet kokią interpretaciją“, – lūkesčiais dalijasi spektaklio scenografiją ir kostiumus pati kūrusi Karina ir džiaugiasi, kad galės Trakams ir Lietuvai dovanoti pirmo pasimatymo su šiuo kūriniu patirtį.

Artėjančios miesto 700 metų sukakties proga „Operos akceleratorius“ trakiškiams ir miesto svečiams linki ir toliau būti tokiems ambicingiems, kad iš šiųmetinių šventinių renginių gimtų tradicija organizuoti tokio didelio masto renginius su galimybe džiaugtis nuostabiu miestu ir puikia bendruomene.

Dirigentas Martynas Stakionis (pirmas iš dešinės). „Operos akceleratoriaus“ nuotr.

„Operos akceleratorius“ dėkingas pagrindiniam Trakuose įvyksiančio renginio rėmėjui Trakų rajono savivaldybei, už patalpas dėkoja Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijai, už pagalbą organizuojant renginį – Trakų kultūros rūmams, UAB „Danspin“, mecenuojančiai Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro prisijungimą, Redos ir Rosvaldo Kunickų šeimai ir visiems kitiems rėmėjams bei partneriams.

 

Irma Stadalnykaitė, Trakai

Naujienos iš interneto