Lentvario Dvaro teatras nukėlė žiūrovą į klasikės Žemaitės laikus

Kiekvienais metais kovo 27 d. yra minima Tarptautinė teatro diena. Lentvario Dvaro teatras šią dieną pradėjo švęsti kur kas anksčiau, kovo 19 d. pavakarę pakvietę visus į režisieriaus Jono Vaitiekaičio režisuoto spektaklio „Neklauskit meilės vardo“ premjerą. Spektaklis pastatytas, remiantis Žemaitės komedijos „Trys mylimos“ ir P. Širvio, A. Vienažindžio, Roko Prakeiktojo ir kun. J. Aleknavičiaus kūrybos leitmotyvais.

Lietuvių literatūros klasikės žinomos Žemaitės slapyvardžiu komedijos „Trys mylimos“ motyvais pastatytame spektaklyje pasakojama istorija apie kaimo bernioką, svajonių jaunikį Liudviką (akt. Artūras Virganavičius), vienu metu viliojanti tris moteris, nors myli ketvirtąją. Pataikavimu ir meilikavimu pastarasis siekia išvilioti pinigų kelionei, į kurią vyks su vienintele ir tikrąja mylimąja, deja, neturinčia nė vieno lito. Liudviko padėtis yra kebli: trys mylimosios yra vienoje troboje gyvenančios moterys: našle tapusi motina (akt. Lolita Okunevičienė) ir dvi dukros: Domicelė (akt. Jūratė Šiaulienė) ir Petronėlė (akt. Aldona Meirovič). Liudvikui tenka visaip išsisukinėti ir gudrauti, kad neišaiškėtų kurpiamos melagystės ir niekas nepaklaustų jo tikrosios meilės vardo. Visgi, kai merginų motina, vyriausioji Liudviko „mylimoji“ Mamaitė (akt. Lolita Okunevičienė), nusprendžia, kad užteks našlauti ir reikia tekėti dar kartą, jaunikiui pradeda svilti padai. Jis sukurpia planą, kuriuo nori išdurti ne tik mylimąsias, bet ir draugą Kozirį (akt. Jonas Baliutevičius)… Deja, jaunikio planai žlugo, o jį už visas padarytas skriaudas mylimosioms išsivedė režisieriaus ir jo padėjėjos roles atlikusios aktorės Olga Kreičman ir Aleksandra Žarikova. Be to, spektaklyje vaidino ne tik Lentvario Dvaro teatro aktoriai: pjesę kitomis spalvomis nudažė folkloro ansamblio „Volunga“, vadovaujamo Ingos Okuškienės, atliktos lietuvių liaudies dainos.

Režisierius Jonas Vaitiekaitis

Nutilus paskutiniams dainų akordams ir užtraukus scenos užuolaidas, žiūrovų aplodismentai ir šypsenų jūra užpildė Lentvario kultūros rūmus. Tiek aktoriai, tiek ansamblio nariai buvo apdovanoti padėkos raštais, simboliniais gėlių žiedais bei sveikinimais. Ilgiausių gyvavimo metų bei nenutylančių auditorijos aplodismentų linkėjo LR Seimo narys Kęstutis Vilkauskas, Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Kietavičius bei tarybos narė Teresa Solovjova.

Didžiuojamės, kad būtent Lentvario kultūros rūmuose savo veiklą vykdo išskirtinis Lentvario Dvaro teatras. Dėkojame, kad puoselėjate teatro kultūrą ir tradicijas Lentvaryje!

Lentvario kultūros rūmų kultūrinių renginių organizatorė Auksė Podrezaitė

Lentvario kultūros rūmų nuotraukos

Naujienos iš interneto