Knygos „Skruzdėliukas Nežiniukas‘‘ kūrėjai – Lentvario bibliotekos Kūrybiškumo saviraiškos studijos svečiai

Kovo mėnesį Lentvario bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje drąsiai galime pavadinti Skruzdėliuko Nežiniuko mėnesiu. Skyrius pasipuošė rašytojos Rasos Dmuchovskienės knygomis ir jų herojais, kuriuos spalvingai iliustravo dailininkas Gintaras Jocius.

Ypatingas mėnesio įvykis – pačių knygos „Skruzdėliukas Nežiniukas“ autorių apsilankymas Kūrybiškumo saviraiškos studijos užsiėmime. Taip kūrėjai studijos dalyviams sukūrė tikrą šventę.

Iš miško į biblioteką svečiai pasikvietė ne tik patį Skruzdėliuką Nežiniuką, bet ir atvežė gausų būrį skruzdėlyno gyventojų su pačių pačiausia skruzdžių motinėle. Na, bet apie viską paeiliui.

Susitikimą svečiai pradėjo žaisminga viktorina iš didžiosios stebuklingos knygos, kurioje buvo galima pamatyti atsakymus į užduotus viktorinoje klausimus. Vaikams išvydus išdidintas skruzdžių „veidų“ asmenukes, pasirodė, kad jos atrodo ne taip jau ir mielai, kaip atvykęs knygų herojus Skruzdėliukas Nežiniukas, o gan grėsmingai, kaip kokie gyviai iš fantastinio filmo. Skruzdžių gyvenimo akimirką vaikai gyvai galėjo stebėti svečių atvežtame formikariume, kitaip tariant – skruzdžių fermoje. Edukacijos metu kūrėjai ragino gamtoje nuleisti žvilgsnį žemyn, stebėti vabzdžių gyvenimą, nes jis be galo įdomus. Keturių „Skruzdėliukas Nežiniukas“ knygų herojų istorijos ir buvo autorės vabzdžių gyvenimo stebėjimo ir kūrybinės fantazijos vaisius.

Vaikams buvo labai linksma piešti drauge su dailininku Gintaru Jociumi. Jų pradėta piešti keista būtybė, apvertus popieriaus lapą, virto miela varliuke. Pasirodo, Gintaras – ne tik dailininkas, bet ir magijos meistras… Tuo susitikimo metu vaikai įsitikino ne kartą.

Edukacijos metu studijos dalyviai taip pat stebėjo 4-osios knygos ištraukos šešėlių teatro vaidinimą. Na, o smagiausia edukacijos dalis buvo patiems vaikams vaidinti spektaklyje su knygos autoriais. Norintieji nekantriai kėlė rankas ir stiebėsi aukštyn, nes labai troško būti atrinkti sraigės, uodo, skruzdėliuko ir kitiems svarbiems spektaklio vaidmenims. Vaikų pasirodymas iš tiesų buvo ekspresyvus ir nuotaikingas. Pasitelkus vaidybą vaikai įsijautė į vabzdžių gyvenimą ir puikiai mokėjo suvaidinti vieną ar kitą gyvį.

Lentvario bibliotekos Kūrybiškumo saviraiškos studijoje ne tik kuriame patys, bet taip pat semiamės idėjų iš knygų vaikams autorių. Pažintis su įdomiomis, kuriančiomis asmenybėmis praturtina naujomis žiniomis, nepatirtomis emocijomis bei įkvepia drąsiau fantazuoti ir kurti.

Dėkojame rašytojai Rasai Dmuchovskienei už Skruzdėliuko Nežiniuko gyvenimo istorijas bei nuotykius, Gintarui Jociui – už spalvingas ir nuotaikingas knygų herojų iliustracijas.

Kviečiame ir Tave prisijungti prie šaunaus Kūrybiškumo saviraiškos studijos lankytojų būrio.

Laukiame trečiadieniais 15 val. Lentvario bibliotekoje!

Jurgita MAKARAVIČIENĖ,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė