Lentvariečiai gruodžio vakarą praleido senųjų papročių apsuptyje

Kiekviena data turi tą laiką, kada ji nuskamba tikriausiai. Pamiršę rūpesčius ir negandas, lentvariečiai gruodžio 14 d. vakarą praleido senųjų papročių apsuptyje – advento popietėje „Leliuma“.

Lentvario folkloro ansamblis „Volunga“ ir liaudies dainų kolektyvas „Klevinė“, lydimi vadovės Ingos Okuškienės, kvietė iš arčiau pažinti mūsų protėvių papročius ir tradicijas, vyravusius anuomet advento laikotarpiu. Vakaronės metu buvo ne tik išdainuotos senosios lietuvių liaudies dainos, bet ir sužaisti judrieji žaidimai, o, liejant vašką ar skaičiuojant kūčiukus, smalsiausieji galėjo išsiburti ateinančių metų sėkmę. Nuostabą ir skardų juoką vakaronės dalyviams kėlė šmaikščios lietuvių liaudies mįslės, į kurias teisingai atsakiusieji iš dovanų maišo traukė saldžius apdovanojimus.

Jau tradicija tapusi jauki vakaronė „Leliuma“ buvo papuošta ne tik folkloro dainomis ir šokiais, pasakojimais ir burtais, bet ir šiltu bendravimu ir pasakojimais. Nuraminę sielą ir jausmus, išsibūrę ateitį, įminę mįsles, pažaidę senoviškus žaidimus, uždegę advento vainiko žvakę, liekame šventame laukime.

Dėkojame tradicijas puoselėjantiems kolektyvams ir visiems susirinkusiems dalyviams.

Lentvario kultūros rūmų informacija

Aleksandr Barabanov nuotr.