Lietuviai pirmieji pasaulyje galės išsinuomoti nutolusias vėjo elektrines

Sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“ pirmoji pasaulyje siūlo internetu išsinuomoti dalį vėjo elektrinės. Iki šiol gyventojai galėjo nuomotis arba įsigyti tik nutolusius saulės parkus. Kartu su vėjo parko buitiniams vartotojams nuomos pasiūlymu, „Ignitis“ pristato atsinaujinančią žaliosios energetikos platformą www.eparkai.lt. 

Mažeikių r. Židikų seniūnijoje įsikūrusio vėjo parko „Vėjo galia“ bendra įrengtoji  galia siekia 63 MW, iš kurių 4,5 MW bus nuomojama gyventojams. Iš viso apie 1000 buitinių elektros energijos vartotojų galės išsinuomoti iki 5 kW  galios vėjo elektrinės dalį  savo elektros energijos poreikiams padengti.

Kaip teigia „Ignitis grupės“ vadovas Darius Maikštėnas, suprasdami kokia sudėtinga ir nenuspėjama situacija įsigalėjusi energetikos rinkoje, nuolat ieškome būdų ir sprendimų, ką galėtume pasiūlyti savo klientams, kad jiems pavyktų būti energetiškai sumaniais ir sutaupyti.

„Energetika keičiasi, vystosi, septynmyliais žingsniais judame žaliojo kurso kryptimi, todėl investicijos į atsinaujinančios energetikos gamybą tampa vis labiau svarbios, geriau suprantamos ir greičiau atsiperkančios. Mes nuolat ieškome galimybių, kaip padėti klientams įsitraukti į energetikos rinką, tapti ne tik stebėtojais, o prisidėti ją vystant. Tai, kad šiandien jiems galime pasiūlyti naudotis vėjo energetika ir taip didinti jų atsparumą energijos kainų nepastovumui, yra „Ignitis“ komandos rezultatas, kuriuo didžiuojamės“, – teigia D. Maikštėnas.

Vėjo parke, kurį vysto „Ignitis Renewables“ dukterinė įmonė, veikianti 4,5 MW vėjo elektrinė klientams bus siūloma nuomos principu, tai reiškia, kad kiekvienas galės nuomotis elektrinės dalį ir gaminti elektros energiją. Nuomos mokestį, kurio dydis kas mėnesį sieks apie 36 Eur/kW, gyventojai mokės vėjo elektrinės valdytojui, o vėjo elektrinės generuojama elektros energija bus paverčiama pinigine verte su tiekėju sutartomis sąlygomis ir kaupiama kliento tiekimo sąskaitoje. Visą reikalingą elektros energiją vartotojas ir toliau pirks iš tiekėjo pagal pasirinktą planą sutartyje numatytomis kainomis, o jo elektros sąskaita bus sudengiama  išsinuomotos vėjo elektrinės dalies  pagamintos energijos verte. Pasibaigus nuomos sutarčiai arba vartotojui nutraukus tiekimo  sutartį su tiekėju, sukaupta elektros energijos vertė bus išmokama vartotojui sutartyje numatytomis sąlygomis. O jei per einamąjį mėnesį pagamintos energijos vertė bus didesnė nei suvartotos energijos sąskaita, likusi vertė bus kaupiama ateities sąskaitų sudengimui.

Galimybė išsinuomoti vėjo elektrinės dalį yra papildoma alternatyva tiems, kas šiuo metu neturi atliekamų pinigų investicijai į, pavyzdžiui, saulės generaciją.

Vėjo parko įrengimas jau vyksta, dalis vėjo elektrinių, iš planuojamų keturiolikos, jau pastatytos. Tikimasi, kad elektrinės dalį išsinuomoję klientai elektros energijos generaciją pradės antroje 2023 m. pusėje.

Šaltinis: Ignitis pranešimai spaudai

Naujienos iš interneto