ISTORINIS LENTVARIEČIO PASIRODYMAS „IRON MAN“ VARŽYBOSE

Iš kairės: Italijoje vykusių ilgo ir vidutinio nuotolio triatlono varžybų „Iron Man“ dalyviai Šarūnas Ūsas, Marijus Butrimavičius, Renatas Belevičius ir Raimondas Gincas

Praėjusį savaitgalį Červijos mieste Italijoje vyko ilgo ir vidutinio nuotolio triatlono varžybos „Iron Man“. Tai kasmet vis labiau populiarėjančios, daugybėje miestų visame pasaulyje vykstančios varžybos, kuriose savo valią, jėgas ir galimybių ribas išbando vis daugiau sportininkų.

Dar praėjusį pavasarį būtent Italijoje save išmėginti nusprendė ir visą sezoną intensyviai tam ruošėsi aštuoni Trakų triatlono būrelio nariai. Visą distanciją, kurią sudaro plaukimas 3,8 km, dviračio mynimas 180 km ir bėgimas 42 km, nusprendė įveikti Marijus Butrimavičius, Tomas Burbulis, Algirdas Tomas Venclovaitis ir Edgaras Krasavcevas, o perpus trumpesnę pasirinko Renatas Belevičius, Raimondas Gincas, Šarūnas Ūsas ir Jūratė Keinytė. Trakiečių būrys buvo gausiausias tarp maždaug 50–60 šiose varžybose dalyvavusių lietuvių.

Pagrindinį tokių varžybų tikslą tarp mėgėjų – finišuoti per tam tikrą laiką – pasiekė beveik visi trakiečiai, maloniai nustebino jų išskirtiniai rezultatai bendroje varžybų įskaitoje.

Finišuoja Tomas Burbulis

Įspūdingiausiai pasirodė T. Burbulis, visą distanciją įveikęs per 8 val. 29 min. 31 sek., pagerinęs M. Butrimavičiui priklausiusį Lietuvos rekordą ir varžybose užėmęs labai aukštą 8 vietą tarp 2 180 finišavusiųjų ir 4 vietą tarp savo amžiaus grupės dalyvių. 8 vieta bendroje įskaitoje – taip pat iki šiol aukščiausias istorijoje lietuvio pasiekimas.

Puikiai pasirodė ir jau minėtas M. Butrimavičius, distanciją įveikęs per 8 val. 48 min. 22 sek., irgi pagerinęs savo buvusį rekordinį laiką bei bendroje įskaitoje užsitikrinęs aukštą 29 vietą. Taip pat verta paminėti, kad dviračių rungtyje Marijus buvo trečias tarp visų dalyvių (180 km distancija įveikta vidutiniu 41,4 km/h greičiu).

Savo tikslą pasiekė ir Algirdas Tomas Venclovaitis (9 val. 44 min. 21 sek., 254 vieta), tik šiek tiek, kad būtų pasiekęs tokį patį tikslą, pritrūko gana rimtų sveikatos problemų prieš pat varžybas užkluptam Edgarui Krasavcevui (10 val. 23 min. 58 sek., 568 vieta).

Puikiai pasirodė Raimondas Gincas (4 val. 48 min. 20 sek., 345 vieta ir 1 vieta plaukimo rungtyje tarp jo amžiaus grupės dalyvių) ir tik 28 sekundėmis nuo jo atsilikęs Renatas Belevičius (4 val. 48 min. 56 sek., 352 vieta). Savo pasirodymais džiaugėsi ir Šarūnas Ūsas (5 val. 8 min. 36 sek., 760 vieta) bei Jūratė Keinytė (6 val. 34 min. 4 sek., 2 218 vieta). Pusę „Iron Man“ distancijos įveikė 2 526 sportininkai. Remiantis nepatvirtintais duomenimis, Raimondas ir Renatas buvo greičiausi tarp lietuvių.

Dar viena džiugi žinia, kad šie asmeniniai rezultatai Tomui ir Marijui suteikė galimybę dalyvauti pačiose svarbiausiose varžybose – 2023 metų „Iron Man“ pasaulio čempionate Konoje, Havajuose (JAV). Tai kasmet spalį vykstančios lenktynės, kuriose dalyvauja viso pasaulio elitiniai, profesionalų klasei priklausantys atletai bei sportininkai mėgėjai, užėmę labai aukštą vietą tarp savo amžiaus grupės dalyvių bet kuriose „Iron Man“ varžybose. Trakiečiai bus vieni pirmųjų lietuvių, dalyvausiančių pasaulio čempionate.

 

Trakų sporto centro informacija

Naujienos iš interneto