Lentvaris kviečia ieškoti paparčio žiedo!

Metuose yra viena labai stebuklinga naktis, kurios Lietuvoje visi laukia – tai pati trumpiausia, tačiau šviesiausia Joninių naktis metuose. Legenda byloja, kad tąnakt šviesa laimi prieš tamsą, saulė – prieš mėnulį, o augmenija pasiekia savo brandą, didžiausią vešlumą ir gyvastingumą. Trumpiausią metų naktį pildosi svajonės ir įvyksta stebuklai: pražysta Joninių papartis.

Kviečiame šiais metais paparčio žiedo ieškoti ne kur kitur kaip Lentvaryje ir dalyvauti tradicinėje šventėje „Joninių papartis“. Šventė vyks birželio 23 d. šalia Lentvario (Graužio) ežero.

Jūsų lauks senosios Rasų tradicijos ir apeigos su folkloro kolektyvu „Volunga“ ir liaudies dainų kolektyvu „Klevinė“, dainos ir rateliai su Lentvario kultūros rūmų vyresniųjų liaudiškų šokių grupe „Lendvarė“, Lentvario choru „Viltis“ bei Onuškio liaudiškos muzikos kapela „Samė“, o degantis seniūno laužas primins apie ugnies reikšmę. Šventę vainikuos pramoginė programa: Elizabeth Olshey atliekamos dainos, muzikinės grupės „Tautinis brandas“ koncertas bei ugnies ir šokio studijos „Čiutyta“ pasirodymas!

Šventės metu bus organizuojama tradicinė sporto programa: galėsite išbandyti savo jėgas žvejyboje „Kas pagaus: lydeką, karpį, karosą?“, šaškių, tinklinio, krepšinio ir futbolo varžybose, svarsčių kilnojimo rungtyse, o šeimas kviečiame dalyvauti šeimų varžytuvėse! Būtina išankstinė registracija iki š. m. birželio 22 d. Registracija į visas sporto rungtis, išskyrus krepšinį, vykdoma tel. nr. +370 605 41475. Registracija į krepšinio varžybas organizuojama Lentvario jaunimo centro Facebook puslapyje.

Šalia koncertinės ir sporto programų veiks pramogos vaikams (batutai), jaunimo kiemelis bei maisto zona. Žinoma, uždegus šventės simbolį, Joninių laužą, bus apdovanoti varduvininkai: Jonai, Janinos, Rasos, Janės….

Joninių šventę „Joninių papartis“ organizuoja Lentvario kultūros rūmai. Šventės partneriai: Lentvario seniūnija, Trakų sporto centras, Lentvario miesto sporto klubas, Lentvario jaunimo centras. Šventę finansuoja Trakų rajono savivaldybė ir UAB Nemuno banga.

Lentvario kultūros rūmų informacija