Lentvario geležinkeliui – 160

Lentvario biblioteka parengė virtualią parodą „Lentvario geležinkeliui – 160“. Vartydami parodos puslapius, galime sužinoti daug įdomaus ne tik apie geležinkelį, bet ir to meto miestą ir žmonių gyvenimą.   

Daugeliui bus įdomu žinoti, kad pirmoji geležinkelio linija Lietuvoje Turmantas–Vilnius–Marcinkonys su atšaka Lentvaris–Kaunas–Kybartai (Virbalis) pradėta statyti prieš daugiau kaip 160 metų.

Lentvaris – didžiausias Trakų rajono miestas, įsikūręs šalia stambaus geležinkelio mazgo Sankt Peterburgas–Varšuva su atšaka į Kauną. Miestas susikūrė XIX a. antrojoje pusėje, 1862 metais prie nutiesto geležinkelio ir pastatytos geležinkelio stoties, netoli Lentvario dvaro, tuo metu priklausiusio grafui J. Tiškevičiui.

Lentvario stotis yra architektūros paminklas, ji – tai buvę aukščiausios ir  ypatingos klasės keleivių rūmai. Lentvario stoties vieta parinkta kairėje kelio Sankt Peterburgas–Varšuva pusėje. Geležinkelio magistralė nacionalinės ir netgi tarptautinės reikšmės objektas. Per Lentvarį eina net devynios bėgių juostos. 1975 m. buvo įrengtas pėsčiųjų tunelis.

Plačiau apie įdomų stoties darbą, kuris intensyviai vyksta dieną ir naktį, galima paskaityti Lentvario miesto bibliotekoje, naujoje AB „Lietuvos geležinkeliai“ išleistoje knygoje „Pirmasis geležinkelis Lietuvoje “ (I knyga). Taip pat kviečiame Lentvario bibliotekos socialinio tinklo Facebook paskyroje susipažinti su virtualia apžvalga „Lentvario geležinkeliui – 160“, skirta paminėti šiai jubiliejinei sukakčiai: https://www.facebook.com/100002425742618/videos/394674122503000/

Rūta Minkevičienė

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė

Naujienos iš interneto