Lietuvos miestų bibliotekoms – tūkstančiai nemokamų mokslo populiarinimo knygų

Lietuvos mokslų akademija miestų savivaldybėms ir bibliotekoms dovanoja tūkstančius mokslo populiarinimo knygų.

Mokslo populiarinimo knygų seriją „Mokslas visiems“ sudaro net 25 geriausių užsienio ir Lietuvos autorių mokslo populiarinimo darbai, kurie buvo kruopščiai atrinkti, išversti ir išleisti lietuvių kalba. Jų autoriai pristato svarbiausius mokslo ir technologijų pasiekimus, jų poveikį visuomenei ir jos įpročiams, sveikatai, socialiniams ir kitiems procesams.

„Šiuo projektu skatiname pažinti mokslą, susipažinti su naujausiais technologijų ir medicinos pasiekimais. Knygos parašytos populiariai ir suprantamai, todėl tinka kiekvienam moksleiviui, studentui, mokytojui ar tiesiog besidominčiam šiuolaikiniais mokslo pasiekimais“, – pasakoja Lietuvos mokslų akademijos projektų vadybininkė Sigita Zakarevičienė.

Kelionė laiku aplink pasaulį ar dirbtinis intelektas?

Ar norėtumėte leistis į pažintinę kelionę laiku aplink pasaulį, tapti cheminių atradimų liudininkais, susipažinti su šiuolaikiniais fizikos atradimais? O gal trokštate panagrinėti naujausias technologijas: dirbtinį intelektą, robotus, dronus? Pakeliauti alergijos labirintais ir suprasti, kodėl vieni žmonės alergiški, o kiti – ne? Kaip mokslo žinios padeda sutramdyti vėžį? Kaip mokslas atskleidžia kosmines paslaptis?

Visa tai ir dar daugiau galite sužinoti perskaitę mokslo populiarinimo knygų seriją „Mokslas visiems“.  Knygas išleido Lietuvos mokslų akademija ir nemokamai dovanoja moksleiviams, studentams, mokytojams, dėstytojams, mokslininkams, tyrėjams bei miestų ir mokslo įstaigoms.

Knygų serija „Mokslas visiems“ skirta pateikti visuomenei pripažintų, nusipelniusių autorių mokslo populiarinimo knygas, didinti informuotumą apie mokslo ir technologijų vystymosi tendencijas, mokslo pažangos poveikį viešajai politikai, ekonomikai, žmonių mąstymui, sveikatai ir daugeliui kitų gyvenimo sričių, užkirsti kelią pseudomokslo idėjų plitimui.

Siekiant užtikrinti didesnį knygų prieinamumą kuo gausesniam skaitytojų ratui, jos taip pat pateikiamos elektroniniais PDF ir EPUB formatais. Jas galima itin greitai ir patogiai atsisiųsti ir skaityti kompiuteriuose, elektroninėse skaityklėse ar mobiliajame telefone.

Naujausias knygas galima atsiimti Lietuvos mokslų akademijoje. Jos skirtos Lietuvos savivaldybių, aukštųjų mokyklų ir bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekoms bei visiems besidomintiems mokslu. Kviečiame susipažinti su naujausiais leidiniais:

Rūta Dubakienė: Alergijos labirintais

Knyga skirta padėti suprasti alergijos esmę, kas vyksta imuninėje sistemoje alergijos metu ir kodėl vieni žmonės yra alergiški, o kiti – ne. Joje supažindinama su alerginių ligų požymiais, mus supančiais alergenais, aptariama Lietuvos alergologijos istorija ir jos kūrėjai, moksliniai tyrimai.

Romualdas Karazija: Šiuolaikinė fizika smalsiems

Knyga skirta supažindinti su svarbiausiais šiuolaikinės fizikos atradimais bei idėjomis, atskleisti pažintinę jų reikšmę ir įtaką mūsų civilizacijos raidai, iliustruoti tai įvairiais pavyzdžiais bei atradimų istorijomis.

Algirdas Vaclovas Valiulis: Medžiagų ir technologijų istorinė raida

Knygoje aprašoma medžiagų ir technologijų raida, pagrįsta geologijos, paleontologijos, istorijos ir kitų gamtos mokslų medžiaga. Pateikiami raidos faktai grindžiami informacija gauta tiriant organinių ir neorganinių gamtos objektų evoliuciją, nagrinėjamos teigiamos ir neigiamos technologinės plėtros pasekmės.

Jonas Grigas: Pažinimo šaknys ir vaisiai

Knygoje pasakojama, kaip pasaulį keičia mokslas ir iš jo kylančios technologijos, kaip per stulbinančiai trumpą laiką mokslas praplėtė mūsų žinias nuo subatominių dalelių iki visatos elgesio. Pirmojoje knygos dalyje aprašoma, kaip mokslas atskleidžia kosmines paslaptis, gilinasi į sąmonę ir protą, gyvybės kilmę visatoje, laiko esmę ir suvokiamą tikrovę. Antrojoje knygos dalyje nagrinėjamos iš mokslo kylančios naujosios technologijos: dirbtinis intelektas, robotai, dronai, skaity­mo, rašymo ir socialinio bendravimo bei kitos technologijos.

Sam Kean: Paskutinis Cezario atodūsis: mus supančio oro paslaptys

Knygoje pasakojama apie orą, kuriuo kvėpuojame, mūsų planetos atmosferos tapsmą ir sandarą, apie tai, kaip oras nukreipė žmonijos pažangą, įkvėpė revoliucijas ir toliau daro įtaką visam mūsų gyvenimui. Autoriaus lydimi leidžiamės į pažintinę kelionę laiku aplink pasaulį, tampame cheminių atradimų liudininkais.

Charles Graeber: Proveržis: imunoterapija prieš vėžį

Knygoje pasakojama apie vėžio imunoterapiją, jos metodus, istorinę seką, pateikiama įkvepiančių pasakojimų apie tai, kaip mokslo žinios ir žmogaus valia padeda sutramdyti vėžį.

 Lee McIntyre: Post tiesa

Knygoje paaiškinama post tiesos samprata, post tiesos formavimo ir skleidimo mechanizmai, tradicinės žiniasklaidos populiarėjimo mažėjimo ir socialinių tinklų įtakos didėjimo tendencijos, kova su post tiesos reiškiniu.

Mokslo populiarinimo serijos knygos išleistos įgyvendinant projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos plėtra ir įgyvendinimas“, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

Knygos dovanojamos moksleiviams, studentams, mokytojams, dėstytojams, mokslininkams, tyrėjams, žiniasklaidos atstovams ir visiems mokslu besidomintiems. Norintys gauti knygas nemokamai turi užsiregistruoti Lietuvos mokslų akademijoje šiuo el. paštu:  s.zakareviciene@lma.lt. arba atsisiųsti jas į savo kompiuterį

http://www.lma.lt/lma.lt/mokslo-populiarinimo-knygu-serija-mokslas-visiems

 

PR

Daugiau: psichologinės knygos

Naujienos iš interneto