Istorinių Austrijos ledo lenktynių trasą jau galima išbandyti virtualiai

Ateinantį savaitgalį Austrijos Zell am See kurorte turėjusios vykti tradicinės GP ledo lenktynės (GP Ice Race) atšauktos dėl pandemijos suvaržymų, tačiau virtualaus pasaulio galimybės leidžia prisitaikyti prie visų iššūkių ir nesustoti – šio renginio gerbėjai ir visi norintys jau gali išbandyti virtualią ledo lenktynių trasą.  

Specialiai šioms lenktynėms skirtą trasą paruošė virtualių lenktynių sporto centro „OBS Motorsport“ komanda.  

„GP ledo lenktynės yra vienas svarbiausių žiemos autosporto renginių. Nors šiemet jis neįvyks ir gerbėjai negalės, kaip įprasta, palaikyti jame dalyvaujančių sportininkų, norime suteikti galimybę pajausti šių išskirtinių lenktynių dvasią virtualiai. Kiekvienas gali išbandyti šių lenktynių trasą ir pakviesti visus norinčius prisijungti bei dalyvauti kartu“, – sako „OBS Motorsport“ įkūrėjas ir „Porsche“ automobilių kolekcionierius Dmitrij Juvko, kuris taip pat aktyviai ruošėsi dalyvavimui šiose lenktynėse.

Austrijos Zell am See kurorte tradiciškai rengiamos GP ledo lenktynės – tai unikalus, Alpių kalnų apsuptyje vykstantis žiemos autosporto festivalis, suburiantis autosporto mėgėjus,  profesionalius lenktynininkus ir komandas. Dalyviai varžosi ir savo įgūdžius išbando ekstremaliomis žiemos salygomis, ant sniego ir ledo. Istorinės šių lenktynių ištakos siekia net 1928 m. Vykusios iki 1974-ųjų ir paskui nutrauktos, jos vėl buvo atnaujintos 2019 m. Ferdinando Porsche (anūko) ir Vinzenzo Gregerio iniciatyva.  

Virtuali renginio trasa yra atkurta pagal tikrą šių lenktynių trasą. Ją bei kitas garsias Europos ir pasaulio trasas virtualiai galima išbandyti apsilankius „OBS Motorsport“ centre. Čia su profesionalių lenktynininkų – Gusto Grinbergo ir Martyno Sidunovo priežiūra kiekvienas norintis turi galimybę išbandyti pažangius lenktynių simuliatorius, pajusti adrenaliną bei įsitikinti, jog gali vairuoti lenktyninį automobilį.

Virtualios lenktynės pastaraisiais metais sulaukia vis daugiau susidomėjimo, pritraukia ne tik naujus šios srities entuziastus, bet ir žiūrovus bei rėmėjus. Tai lemia pažangūs technologiniai sprendimai, sukuriantys tikrovišką vairavimo pojūtį. Šis sportas taip pat populiarus, nes suteikia galimybę saugiai ir už prieinamą kainą išmokti lenktyniauti bei ruoštis realioms lenktynėms.

„OBS Motorsport“ virtualių lenktynių sporto centras buvo įkurtas siekiant, kad kuo daugiau žmonių galėtų susipažinti su virtualių lenktynių sportu, išbandyti jėgas garsiausiose trasose virtualiai, o vėliau įgytus įgūdžius galėtų perkelti ir į realias trasas.

Siekiant populiarinti šį sportą Lietuvoje „OBS Motorsport“ taip pat organizuoja įvairius renginius – šiuo metu vyksta įmonių, personalo vadovų ir HR specialistų virtualių lenktynių čempionatas.

 

„OBS Motorsport“ informacija

Naujienos iš interneto