ADVENTINIS MIESTELIS: DAUGIAU RAMYBĖS IR ŠVIESOS

Adventinis miestelis. Elenos Braziulienės nuotr.

Adventinis miestelis – tai vieta, kur galima trumpam pabėgti nuo šventinio skubėjimo, rūpesčių ir blizgučių bei pajusti ramią, nostalgišką šv. Kalėdų laukimo nuotaiką. Esate ypatingai laukiami Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse gruodžio 11, 12 ir 18, 19 d. 13–18 val.

Dirbtuvėlės adventiniame miestelyje. Rimgaudo Žaltausko nuotr.

Tradiciškai adventas yra ramybės ir susikaupimo metas, laukiant vienos didžiausių metų šventės – šv. Kalėdų. Šiuo laikotarpiu būdavo susilaikoma nuo sunkių darbų ir triukšmingų pasilinksminimų, dirbami tik nesunkūs ir neskubūs darbai, vykdavo ramūs vakarojimai su dainomis ir žaidimais bei stengiamasi visapusiškai pasiruošti šventėms.

Adventinis miestelis. Kalėdaičiai. Rimgaudo Žaltausko nuotr.

Šiais laikais advente lieka vis mažiau ramybės bei atsiranda daugiau skubėjimo ir nuolatinio lėkimo. Lietuvos liaudies buities muziejus stengiasi atliepti šiuolaikinio žmogaus norą nors trumpam stabtelėti ir praleisti ramią, šviesią bei turiningą adventinę popietę su artimaisiais – be blizgučių ir didžiulio šurmulio, atsigręžiant į vietos tradicijas.

Adventinis miestelis. Meduoliai. Rimgaudo Žaltausko nuotr.

Jus pasitiks nušviestas, atgijęs muziejaus miestelis, fone skambanti adventinė muzika, o šiltuose ir jaukiuose muziejaus miestelio nameliuose – gausybė veiklų. Galėsite pasigaminti šiaudinį žaisliuką eglutei, susipažinti su kalėdaičių gamyba, išsikepti gardų meduolį, pasigaminti natūralaus muilo, sudalyvauti adventiniame vakarojime, ranka užrašyti ir išsiųsti senovinę popierinę atvirutę, pasivažinėti arklių traukiama karieta bei išbandyti dar daugiau įvairių užsiėmimų. Sušilti padės ir miestelio aikštėje degantys laužai bei karšta arbata.

Adventinis miestelis. Elenos Braziulienės nuotr.

Žinoma, kaip gi be dovanų! Bus galimybė įsigyti įvairių smulkių, rankų darbo, vietinių amatininkų pagamintų dirbinių. O galbūt nuspręsite padovanoti tai, ką pagaminsite savo rankomis dirbtuvėlių metu? Beje, muziejus savo ruožtu ruošia dovanėles visiems adventinio miestelio lankytojams!

Susitikime jaukiame adventiniame miestelyje Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse ir drauge pasiruoškime šv. Kalėdoms!

Lietuvos liaudies buities muziejaus informacija

Naujienos iš interneto