Šįmetės Velykos „uždarytos“, kad būtume saugūs

Velykos, kokių nebuvo. Koronaviruso pandemijos akivaizdoje gražią pavasario šventę sutiksime ir praleisime  kitaip, nei lig šiol, vardan mūsų visų saugumo.

Šalies Vyriausybė iki balandžio 27 dienos pratęsė karantiną ir kviečia likti namuose, laikytis karantino sąlygų.

Nuo balandžio 10 d. 20 val. iki balandžio 13 d. 20 val. bus ribojamas žmonių keliavimas į ne savo gyvenamosios vietos savivaldybės miestus ir miestelius.

Išimtys bus taikomos tiems, kurie į kitą miestą vyks dėl artimųjų giminaičių mirties, darbų, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar siekiant suteikti būtinąją medicinos pagalbą. Vykti į kitą, nei gyvenama, savivaldybę galės tie, kurie jame turi nuosavo nekilnojamojo turto.

Galioja parduotuvių, prekybos ir pramogų centrų, turgaviečių veiklos draudimas, išskyrus prekybą maistu ir kitas išimtis. Nutarimu leista prekyba augalais, skirtais sodinti, sėklomis ir trąšomis, tačiau tik lauko sąlygomis specializuotose stacionariose prekybos vietose.

„Švenčių dienomis prie įvažiavimų į Trakus budės policijos ekipažai ir kontroliuos patekimą į miestą. Labai gaila, bet iš anksto prašome be būtinybės į Trakus bei kitus miestus, miestelius bei kaimus nevažiuoti. Eismą draudžiantys ir ribojantys kelio ženklai bus pastatyti labiausiai lankomose rajono vietose – keliuose į Varnikų pažintinį taką, Užutrakį, Strėvos pažintinį taką, Lentvario paplūdimį, Saidės pažintinį taką“, – sakė rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Ten, kur daugiausia mėgsta susiburti rajono gyventojai ir svečiai, tvarką prevenciškai palaikys ir savanoriai bei policijos rėmėjai.

„Norime, kad visi būtume saugūs. Gal ne visi bus patenkinti ribojimais judėti, kaip buvo įpratę, bet šiuo metu yra svarbiausia žmonių saugumas ir sveikata“, – tvirtino rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Naujienos iš interneto