Valstybės dienos minėjimas Lentvaryje

Pirmąjį liepos šeštadienį Lentvaryje, prie Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios, gausiai susirinkę lentvariečiai bei svečiai paminėjo Valstybės dieną.

Valstybės, arba Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, šiais metais yra išskirtinė valstybinė šventė. Lygiai prieš dešimt metų Klaipėdoje gimė iniciatyva „Tautiška giesmė aplink pasaulį“, kuri tapo reikšminga tautą vienijančia tradicija. „Tautiškos giesmės“ iniciatyva ypatingai gerai atspindi tai, kokia esame didinga, kasmet vis stiprėjanti tauta, ir tai, kaip mes gebame kurti modernią, demokratišką Lietuvą per tarpusavio ryšį, per aktyvumą, norą vienytis. Ypatingas sutapimas, kad šiemet minimi ir pasaulio lietuvių metai. Gražios šventės proga visus sveikino renginio svečiai – Trakų rajono savivaldybės tarybos nariai: Teresa Solovjova, Jurgita Čirienė ir Andrius Šatevičius, linkėję vienybės ir klestėjimo Lietuvai.

Likus vos pusvalandžiui iki devintos vakaro, lentvariečiai klausėsi ir kartu dainavo dainas su Lentvario politinių kalinų ir tremtinių choru „Viltis“, vadovaujamu Eugenijaus Barkovskio. Lygiai devintą valandą ansamblių dainininkai ir visi susirinkę lentvariečiai vieningai giedojo Tautišką giesmę – giesmę, pilną pasidižiavimo savo šalimi, vilties ir ryžto. Jais užpildę savo širdis, giedotojai dar nesiskubino skirstytis po namus: dar skambėjo dainos ir malonūs pašnekesiai.

Lentvario kultūros rūmai dėkoja visiems atėjusiems kartu pabūti tokį gražų šventinį vakarą ir drauge giedojusiems Tautišką giesmę. Taip pat nuoširdus ačiū renginį rėmusiai Trakų rajono savivaldybei. Linkime Jums neišblėstančios vilties, ryžto ir energijos jūsų darbams bei drąsos svajonėms, kurios augina Lietuvą.

Lentvario kultūros rūmų informacija

Naujienos iš interneto