Prezidentė suteikė brigados generolo laipsnį Raimundui Vaikšnorui

crop_510x410_d1_dsc_6922

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Karo tarnybos įstatymu bei atsižvelgdama į krašto apsaugos ministro teikimą, pulkininkui Raimundui Vaikšnorui suteikė brigados generolo laipsnį.

Ceremonijos metu Prezidentė pabrėžė, jog šimtmetį švenčianti Lietuvos kariuomenė šiandien ypač vertinama sąjungininkų, gerbiama Lietuvos žmonių ir yra patikimas saugumo garantas mūsų valstybei. Generolams tenka ypatinga atsakomybė ir pareiga toliau ją stiprinti bei telkti kilniausiam tikslui – Tėvynės gynybai.

Šalies vadovė brigados generolui palinkėjo visados išlikti tvirtam, ryžtingam ir toliau demonstruoti moralinę lyderystę, kad kiekviena tarnybos diena stiprintų nepriklausomą Lietuvą. Prezidentė naujajam generolui taip pat įteikė vardinį kardą – už nuopelnus stiprinant Lietuvos krašto apsaugą.

Priesaiką valstybei 1991 m. davęs brigados generolas R. Vaikšnoras eina Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininko pavaduotojo operacijoms pareigas, taip pat yra vadovavęs motorizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis vilkas“. Jis yra baigęs Lietuvos karo akademiją, studijavęs Baltijos gynybos ir JAV Sausumos pajėgų koledžuose. Už pasiekimus tarnyboje yra gavęs įvairius krašto apsaugos sistemos apdovanojimus: „Už pasižymėjimą“, „Už nuopelnus“, „Už tarptautines operacijas“.

Prezidentės spaudos tarnybos informacija

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba generolo laipsnio Lietuvos kariuomenės gynybos štabo vado pavaduotojui operacijoms Raimundui Vaikšnorui suteikimo ceremonijoje

resize_680x520_d1_dsc_6763

Gerbiami ceremonijos dalyviai,

generolo laipsnis – tai kario įvertinimas ir garbė, užtarnauta ilga ir atsakinga tarnyba. Kartu tai – ypatinga pareiga kiekviename gyvenimo žingsnyje būti vertam šio pasitikėjimo.

Jūsų rankose – Lietuvos gynyba ir jos skydas – moderniosios pajėgos.

Šimtmetį švenčianti Lietuvos kariuomenė, kaip niekad vertinama sąjungininkų, yra patikimas saugumo garantas mūsų valstybei, kuri netrukus taip pat pasitiks savo atkūrimo šimto metų jubiliejų.

Tikiu, kad Jūsų įgyta patirtis ir profesionalumas visada leis priimti išmintingus sprendimus stiprinti ir telkti kariuomenę, jos draugus bendram ir kilniausiam tikslui – Tėvynės gynybai.

Tegul būsimus iššūkius Jums padės įveikti kario vertybės ir principai, kurie užtikrins moralinę lyderystę ir bus pavyzdys jaunajai karininkų kartai.

Suteikdama brigados generolo laipsnį, linkiu didelio ryžto ir tvirto tikėjimo, kad kiekviena Jūsų garbingos tarnybos diena stiprina nepriklausomą Lietuvą.

Sveikinu ir linkiu sėkmės Jums ir Jūsų šeimai!

Dalia GRYBAUSKAITĖ, Lietuvos Respublikos Prezidentė
Šaltinis – https://www.lrp.lt/lt/prezidentes-veikla/kalbos/lietuvos-respublikos-prezidentes-dalios-grybauskaites-kalba-generolo-laipsnio-lietuvos-kariuomenes-gynybos-stabo-vado-pavaduotojui-operacijoms-raimundui-vaiksnorui-suteikimo-ceremonijoje/29336

Naujienos iš interneto