Nacionalinė viktorina Lentvaryje

DSCF6059

Sausio 27 d. Lietuvos ir Europos miestuose vyko Nacionalinė viktorina – žinių patikrinimo konkursas, kurį 15min organizavo Lietuvos šimtmečio proga. Prie viktorinos prisijungė net 28 Lietuvos miestai ir miesteliai bei 4 užsienio miestai – Londonas, Kopenhaga, Oslas ir Briuselis. Nacionalinė viktorina Lietuvoje vyko 2013 ir 2014 m. Ją pripažino Tarptautinė viktorinos asociacija, o nugalėtojui skirtas prizas – dalyvavimas Europos viktorinos čempionate. 2018 m. prie Nacionalinės viktorinos organizavimo prisidėjo Ugnius Antanavičius, Augustinas Žemaitis, Ilma Vienažindytė ir kiti. Pagrindinis rėmėjas – 15 min. Pasikeitusios taisyklės priartintos prie Pasaulio viktorinos čempionato, o klausimai liko tik apie Lietuvą.

Lentvaryje viktorina vyko miesto bibliotekoje. Ją organizavo ir vedė bibliotekos darbuotojos Rūta Minkevičienė ir Katažina Jankovska. Į viktoriną susirinko 13 dalyvių. Geriausiai sekėsi Rūtai Lukoševičiūtei, Renatai Sabonienei, Andriui Kalindrai ir Vaidai Reinartaitei.

Dalyviai turėjo atsakyti į 240 klausimų, suskirstytų į 8 temas – kultūra, istorija, sportas, visuomenė, tradicijos, kūryba, gamta ir gyvenimas. Atsakymams buvo skirtos dvi valandos. Klausimus viktorinai kūrė įvairiose protų kovose ne kartą dalyvavę asmenys. Dalyviai turėjo atsakyti, koks filmas buvo pirmasis pilnametražis lietuviškas filmas, kuo vardu buvo karaliaus Mindaugo žmona, kokiame Vilniaus objekte rasime restoraną ,,Paukščių takas“, kokios markės automobilių Lietuvoje yra registruota daugiausiai, kokį ryšį tarp žmonių apibūdina žodis ,,dieveris“ ir t.t.  Klausimai buvo išties sudėtingi, taigi teko gerokai pasukti galvas ir perkratyti atmintį.  Sužinota ir nemažai naujo apie savo kraštą. Viktorinai pasibaigus, po kelių dienų bus paskelbti tiek kiekvienos temos nugalėtojai, tiek atskirų miestų čempionai, tiek geriausiai visoje Lietuvoje pasirodę viktorinos dalyviai. Jie bus apdovanoti rėmėjų prizais.

Tai buvo išties puikus žinių apie Lietuvą patikrinimo konkursas, o kuo geriau žmogus pažįsta savo gimtąjį kraštą, tuo labiau jis jį myli ir vertina.

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vedėja Kristina MEČKOVSKA

DSCF6066 DSCF6072 DSCF6080 DSCF6083

Naujienos iš interneto