ATVIRŲ DURŲ DIENA TRAKŲ RAJONO POLICIJOS KOMISARIATE

DSCF0364

Šiandien Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariatą aplankė Rūdiškių gimnazijos pradinių klasių mokiniai. Komisariate vyko atvirų durų diena.

Mažuosius lankytojus pasitiko bendruomenės pareigūnė Vlada Černienė ir Veiklos skyriaus tyrėjai Jovita Batėnaitė ir Deividas Černius. Renginio pradžioje vaikai apžiūrėjo komisariato patalpas, laikino sulaikymo ir apklausos kambarius. Mokiniai ypač su dideliu susidomėjimu apžiūrinėjo buvusias budėtojų dalies patalpas, kuriose yra daug įvairių policijos specialiųjų priemonių; radijo stotys, kompiuteriai, kitos specialiosios priemonės naudojamos policijos darbe.

DSCF0367

Komisariato kieme tyrėjai D. Černius ir J. Batėnaitė vaikams aprodė policijos transportą, paaiškino kodėl policijos pareigūnai gatvėmis važiuoja su įjungtais garso ir šviesos signalais. Mažieji turėjo galimybę pasėdėti policijos automobilyje, pačiupinėti vairą, radijo stotį. Draugiškoje ir šiltoje aplinkoje, pareigūnai parodė ir papasakojo kokią amuniciją kiekvieną dieną darbe turi policijos pareigūnas. Paaiškino, kokiais atvejais naudojamos dujų balionėlis, guminė lazda ar ginklas.

Apžiūrinėję policijos automobilius, vaikai atėjo į saugaus eismo klasę, kur jų laukė bendruomenės pareigūnė Vlada Černienė.  Kartu su pareigūnais pažiūrėję mokomuosius filmukus – „Gatvės perėjimas“, „Saugos diržai“, „Dviratis“ vaikai diskutavo, kaip reikia saugiai elgtis kelyje, kodėl būtina gatvę pereiti tik per pėsčiųjų perėją, o jei jos nėra – išsirinkti ne trumpiausią, o saugiausią kelią į namus. Pareigūnė vaikams aiškino, kad be suaugusių priežiūros riedučiais, riedlentėmis ir dviratukais važinėtis gatvėje ar šaligatvyje draudžiama. teigė, kad mažieji gali važinėtis tik tam skirtose vietose.

DSCF0371

Apžiūrinėdami policijos muziejų vaikai stebėjosi, kad policijos pareigūnai ne tik dirba labai svarbų darbą ir saugo žmonės nuo sukčių, tačiau turi laiko sportuoti ir laimėti įvairių sporto laimėjimų. Smagiai besišnekučiuojant laikas prabėgo labai greitai.  Atsisveikindami vaikai padėkojo pareigūnams už įdomiai ir turiningai praleistą laiką, o pareigūnai vaikams palinkėjo saugaus kelio ir gražios vaikystės.

Vlada ČERNIENĖ,

Vilniaus aps. VPK Trakų r. PK

Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja 

Naujienos iš interneto