2017 m. gegužės 6 d. – pakartotinai organizuojamas žygis “Paneriškių skardis ir gražuolė Bražuolė” **

Silagelius-skardis-2017-m.-300x155

Šio žygio metu aplankysime gražiausią Neries regioninio parko regyklą ir pakeliausime skaidriausio upelio – Bražuolės – pakrantėmis. Pradėję kelionę Bražuolės stovyklavietėje, apsupti senųjų, gūdžių Sviliškių kraštovaizdžio draustinio miškų, keliausime į Paneriškių regyklą.
Ši vieta nepaprasta: nuo aukšto skardžio viršaus matyti neaprėpiami gražuoliai miškai, platus Neries vingis, kelios salos upės vagoje, pro medžius šmėžuojančio Paneriškių kaimo sodybos. Čia tekėdama Neris tarsi atsimuša į sieną (skardžio aukštis net virš 70 metrų!) ir yra priversta sukti savo vagą. Ši vietovė išskirtinė dar ir tuo, jog čia auga saugomos, į Lietuvos raudonąją knygą įrašytos augalų rūšys. Pavasarį pražysta vėjalandės šilagėlės, o vasarą – tamsialapiai skiautalūpiai bei smiltyniniai gvazdikai. Paneriškių regykla pasislėpusi miškuose, ji tartum slepia savo lobius ir kviečia tik tuos, kurie yra itin smalsūs ir jautrūs trapiai gamtai.

Pakeliui aplankysime miškuose pasislėpusį paslaptingą, užpelkėjusį Karalaitės ežerą, tik pernai atrastą Kragžlių II pilkapyną, įspūdingo dydžio akmenį. Nusileidę nuo Paneriškių skardžio, kurį laiką žygiuosime Neries pakrante, apžvelgdami upės vagoje esančias rėvas. Atsidūrę Bražuolės ir Neries santakoje, atsisveikinsime su Nerimi ir toliau keliausime lydimi šios skaidrios upelės. Eidami jos pakrantėmis ir aplankę senojo malūno užtvanką, užsuksime į seną eglyną, kur jau išdygo itin reti ir saugomi grybai – paprastieji taukiai!!! Kiek vėliau, užsuksime į svečius pas bebrus ir pievą, kurioje per Jonines pražysta tūkstančiai itin gražių bei saugomų paprastųjų kardelių ir grįšime į Bražuolės stovyklavietę.

KAS? – gidas Saulius, tel.nr. +37061538708,  el p. saulius@neriesparkas.lt
KADA? – 10 val., 2017 m. gegužės 6 d., šeštadienis.
KUR? – Bražuolės stovyklavietė
KIEK? – žygio atstumas ~ 11 km, trukmė ~ 4 val. Kaina – 5 € / asm. (įskaičiuotas parko lankytojo bilietas, žygis tinkamas žygeiviams nuo 13 m.)
BŪTINA REGISTRACIJA į žygį iki gegužės 5 d. imtinai užpildant šią formą. Pasikeitus aplinkybėms ir planams, registraciją būtina nutraukti susisiekiant su žygio gidu aukščiau nurodytais kontaktais.

** Žygio fizinis sudėtingumas (priklauso nuo nueinamo atstumo ir reljefo) pažymėtas nuo vienos iki trijų žvaigždučių * – kuo jų daugiau, tuo daugiau iššūkių. Tačiau neišsigąskite – net ir *** žvaigždutes turintys žygiai yra visiškai tinkami vidutinį fizinį pasirengimą turintiems žmonėms. Tiesiog jie – ilgesni, intensyvesni, bet ir įdomesni!

Šaltinis – http://neriesparkas.lt/2016-m-geguzes-6-d-paneriskiu-skardis-ir-grazuole-brazuole/.

Naujienos iš interneto