Knygos „Sparnuotosios raidės“ pristatymas

sparnuotosios-raides

Kasmetiniame gražiausių Lietuvoje išleistų knygų konkurse, kurį rengia Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos dailininkų sąjunga ir Vilniaus dailės akademija, buvo įvertintas Verslo Žinių vyriausiojo dizainerio Vilmo Narečiono darbas. Dizainerio iliustruota, leidyklos „Verslas ar menas“ išleista Leonardo da Vinčio pasakų knyga „Sparnuotosios raidės“ pripažinta gražiausia 2015 metų knyga.

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje veikia Vilmo Narečionio darbų paroda, kurioje galima pamatyti dailininko darbus, atspindinčius jo kūrybos tendencijas. Pagrindinis parodos akcentas – knyga „Sparnuotosios raidės“ ir Vilmo Narečionio kurtos iliustracijos jai. „Sparnuotosios raidės“ – tai pasakų rinkinys, atspausdintas ir reginčiųjų, ir Brailio raštu su iškiliomis iliustracijomis. Prie knygos taip pat pridėtas kompaktinis diskas, kuriame įgarsintos keturios knygoje atspausdintos Leonardo da Vinčio pasakos: „Širdies šiluma“ (skaitovas Andrius Rožickas), „Dosnumas“ (skaitovas Karolis Kaminskas), „Gervės“ (skaitovė Vlada Musvydaitė) ir „Pelikanas“ (skaitovė Silvija Petkevičiūtė).

Trakų neįgaliųjų užimtumo centro lankytojai, apsilankę Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje, turėjo galimybę pirmieji susipažinti su paroda ir įvertinti knygos „Sparnuotosios raidės“ unikalumą, kadangi vienas iš lankytojų turi regos sutrikimą bei moka skaityti Brailio raštą.

Kaip rašoma knygos anotacijoje, Leonardo da Vinčio kūryba pasirinkta neatsitiktinai – jis teigė, kad pasaulį pažįstame visomis juslėmis. Ši mintis paskatino organizuoti susitikimą „Gyvenimas kitaip“ ir pristatyti leidinį Trakų pradinės mokyklos mokiniams (atvyko 3b klasė su vadove Rasa Alesionkaite-Čirbiene), dalyvaujant ir Trakų neįgaliųjų užimtumo centro lankytojams su socialine darbuotoja Ina Veromejiene. Tai buvo susitikimas, kupinas naujų pojūčių, jausmų bei atradimų, nes jaunieji bibliotekos skaitytojai turėjo galimybę susipažinti su šiek tiek „kitokiu“ pasauliu. Knygos „Sparnuotosios raidės“ pristatymo metu mokiniai pamatė, kaip įmantriais iškilimais yra suformuotas Brailio raštas, klausėsi Trakų neįgaliųjų užimtumo centro lankytojo Gedimino Jasinskio skaitomų pasakų ištraukų. Dalyviams didelį įspūdį paliko Vilmo Narečionio iliustracijos ir kiti jo eksponuojami darbai, kuriuose menininkas išties iliustruoja gyvenimą kitaip.

Kviečiame apsilankyti Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje, susipažinti su Vilmo Narečionio kūryba ir knygos „Sparnuotosios raidės“ unikalumu. Dėl susilaukto populiarumo paroda pratęsta iki š.m. vasario 17 dienos.

Laukiame Jūsų adresu Birutės g. 44, Trakai. Norėdami iš anksto susitarti dėl pristatymo, kreipkitės el. paštu d.bagdziuviene@trakubiblioteka.lt arba telefonu (8 528) 22103.

Margarita MAŽĖTIENĖ,

Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė

Šaltinis – http://trakubiblioteka.lt/lt/naujienos/knygos-sparnuotosios-raides-pristatymas/216.

Naujienos iš interneto