10 tendencijų, kurias žada Ugninis Gaidys mobiliųjų įrenginių rinkai

telefonu-tendencijos-2017

Išmaniųjų telefonų pardavimų augimas 2016 metais visame pasaulyje rimtai sulėtėjo. Prognozuojama, kad iki metų pabaigos jis sudarys 7% (palyginimui: išmaniųjų telefonų pardavimų augimas 2015 metais sudarė 14,4%). Mobiliųjų įrenginių rinka tampa prisotinta, o tai reiškia, kad norėdami pasiūlyti konkurencingą produktą, gamintojai turės stipriai paprakaituoti. Galima daryti prielaidą, kad tyrimams ir produktų vystymams kompanijos leis daugiau išteklių, o naudotojai iš to gaus vien naudą. Pamatysime naujus išmaniųjų telefonų dizainus, virtuali realybė taps prieinama biudžetiniams įrenginiams, padidės bevielių sąsajų spartos, išaugs atminties talpa – 2017-ieji žada būti tikrai įdomūs. Varle.lt mobiliųjų įrenginių specialistai dalinasi prognozėmis, kokios tendencijos laukia išmaniųjų telefonų rinkos ateinančiais 2017 metais.

1.     Naujas dizainas

Jau gerą dešimtmetį išmaniųjų telefonų dizainas iš esmės lieka nepakitęs, tačiau pastaruoju metu technologijos suteikia prielaidų šios tendencijos pokyčiams. Šiais metais „Moto Z“ ir „LG G5“ nustebino moduliniu dizainu, o 2017 metais „Samsung“ planuoja išleisti išmanųjį telefoną su sulankstomu ekranu. 5 colių įstrižainės ekrano aparatą bus galima išlankstyti į 8 colių įstrižainės planšetinį kompiuterį. Be to korėjiečių kompanija „SID 2016“ parodoje jau demonstravo veikiantį susukamą į ruloną OLED ekrano prototipą.

2.      Dar našesnės mikroschemos

Kitais metais mobilieji procesoriai įžengs į 10 nm technologijų erą. „Qualcomm“ bendradarbiaujant su „Samsung“ sukurtas „Snapdragon 835“ bus integruojamas į topinius modelius. Naujieji „Cortex-A73“ branduoliai bus 30% našesni nei „Cortex-A72“ ir tiek pat padidės jų energetinis efektyvumas. Dalis gamintojų savo flagmanams gali pasirinkti Mediatek Helio X30. Šis procesorius pagamintas tokios pat technologijos pagrindu ir yra sudarytas iš pilnų dešimties branduolių.

3.     Virtuali realybė

Našumo ypatingai reikės virtualios realybės galimybes išnaudojančioms programėlėms. Virtuali realybė tampa prieinama kiekvienam. Pati VR ekosistema vystosi labai sparčiai ir tai jau seniai nebėra kartoniniai „Google“ akiniai. Rinkoje atsiranda vis daugiau išmaniesiems telefonams skirtų nebrangių virtualios realybės akinių, todėl natūralu, kad ir VR galimybes išnaudojančio turinio bus kuriama daugiau. Žadama, kad JAV 2017-ieji bus virtualios realybės metais.

4.     Spartus LTE tinklas

Greitis duomenų perdavimo tinkluose pasieks 1 Gbit/s. Šis skaičius viršija tradicinio laidinio prisijungimo prie interneto greitį. Pirmuoju įrenginiu palaikančiu LTE Category 16 tapo „Netgear Mobile Router MR1100“. Jis pagamintas naujo „Snapdragon X16“ pagrindu.

5.     USB Type-C

Naujuose „Android“ įrenginiuose USB Type-C jungtis galutinai pakeis micro-USB 2.0. Tai nepaprastai lanksti sąsaja, kuri be įkrovimo, leidžia mobiliuosius įrenginius prijungti prie monitorių, ausinių ir išorinių diskų.

6.     Greitas įkrovimas

Naujasis USB Type-C standartas taip pat leidžia įkrauti išmaniuosius telefonus greičiau. Be to, netrukus pasirodys įrenginiai, palaikantys „Qualcomm Quick Charge 4.0“ technologiją. Penkios įkrovimo minutės užtikrins 5 veikimo valandas.

7.     Garsas be laidų

Pagaliau atsikratysime amžinai susipinančių ausinių laidų. Pirmoji šioje tendencijoje buvo „Apple“ kompanija, kuri naujame „iPhone“ atsisakė standartinės 3,5 mm ausinių jungties. Galima prognozuoti, kad ateinančiais metais dar daugiau gamintojų savo išmaniuosiuose telefonuose paliks ausinių prijungimo galimybę tik per Bluetooth ar USB Type-C jungtį.

8.     Įrenginiai su „Bluetooth 5“

Laiko patikrinto „Bluetooth“ greitis ir patikimumas ženkliai išaugo kartu su neseniai įtvirtina penkta šios technologijos versija. Naujoje „Bluetooth“ versijoje dažnių diapazonas išsiplėtė keturis kartus, o greitis padvigubėjo, todėl „rinkti informaciją“ iš įvairių jutiklių telefonai galės greičiau ir su mažesnėmis energijos sąnaudomis. Pirmieji įrenginiai su „Bluetooth 5.0“ rinkoje turėtų pasirodyti vėliausiai po pusės metų. „Bluetooth Special Interest Group“ tikisi, kad tai įvykti galėtų ir anksčiau, t.y. jau pirmąjį 2017 metų ketvirtį.

9. Didesnė atminties talpa

Labai tikėtina, kad jau kitais metais atsiras 1 TB talpos SSD, kuriuos galima bus naudoti išmaniuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose. Dabar didžiausia vidinės atminties talpa siekia 256 GB, o atminties kortelių dėka išplečiamos – 512 GB. Tačiau juk jau šiais metais „SanDisk“ kompanija parodė 1 TB talpos SD kortelės prototipą. Reikėtų pažymėti tai, kad „Samsung“ taip pat sukūrė analogiškos talpos SSD kaupiklius. Jie paremti V-NAND mikroschemomis ir pasižymi maždaug dviejų kvadratinių centimetrų plotu.

10.Dvigubos kameros

Šiais metais dviejų kamerų moduliai jau tapo įprastu dalyku kai kurių gamintojų flagmanams. 2017 metais prie jų žada prisijungti ir „Sony“. Be to, tikėtina daugybę tokių dvigubų kamerų pamatysime ir biudžetinės klasės įrenginiuose. Šis sprendimas turėtų reikšmingai pagerinti mobilios fotografijos kokybę.

 

Naujienos iš interneto