Knygos apie pal. Juozapatą Kuncevičių pristatymas

pal-_juozapatas_kuncevicius

Lapkričio 16 d. 17.30 val. Bažnytinio paveldo muziejuje vyks knygos „Andriejus Mlodzianovskis. Palaimintojo kankinio Juozapato, Polocko arkivyskupo, gyvenimo ir mirties simboliniai atvaizdai. Šaltinis, vertimas ir studija“ pristatymas.
Renginyje dalyvaus knygos sudarytoja Jolita Liškevičienė, tekstų autoriai Remigijus Černius, Mintautas Čiurinskas, Ona Daukšienė, kultūrologas Vytautas Ališauskas, pokalbį ves Sigita Maslauskaitė-Mažylienė.

Leidinį sudaro lotyniška šaltinio faksimilė, poetinio kūrinio vertimas į lietuvių kalbą su moksliniais komentarais ir keturių autorių mokslo studija, kurioje istoriniu, hagiografiniu, dailėtyriniu ir literatūriniu aspektais yra pristatomas 1675 m. Vilniuje išleistas embleminio pobūdžio rinkinys ir jo kontekstas. Publikuojamame šaltinyje jėzuitas Andriejus Mlodzianovskis tekstu ir vaizdu įamžina Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kankinio, palaimintojo, Polocko arkivyskupo Juozapato Kuncevičiaus gyvenimą ir mirtį. Pasirinkta daugialypė forma, virtuoziška poetinės ir vaizdinės raiškos įvairovė šį veikalą leidžia priskirti prie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės brandaus Baroko literatūros šedevrų. Knygoje pirmą kartą plačiau aptariamos kūrinio istorinės ir hagiografinės prielaidos, dailei ir literatūrai įtakos darę šaltiniai, mokslo publikaciją papildo priedai ir iliustracijos.

Knygos leidimą rėmė Lietuvos mokslo taryba.

Renginys nemokamas.
Kviečiame dalyvauti!

Šaltinis – http://bpmuziejus.lt/lt/pagrindinis-meniu/renginiai.html,

knygos-apie-pal-juozapata-kunceviciu-pristatymas.

Naujienos iš interneto