,,Futboliuko“ projektas ,,Svajonėlėje“

šventės dalyviai ir svečiai

 

Šiemet Lentvario lopšelis-darželis ,,Svajonėlė” pateko į Lietuvos futbolo federacijos masinio vaikų futbolo vystymo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus” projektą „Futboliukas“. Darželį atstovavo auklėtoja Laima Šliužienė. Ji kartu su 32 pedagogais iš įvairių Lietuvos miestų dalyvavo dvi dienas trukusiame seminare „Futboliukas”, kuriame įgijo teorinių ir praktinių žinių apie projektą, stebėjo praktinę veiklą bei parvežė į darželį LFF dovanotą universalų futbolo inventorių, su kuriuo vaikai galės žaisti futbolą ištisus metus.
Į darželio gyvenimą visu greičiu įsiveržęs ,,Futboliukas“ užkariavo ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų širdis. Dvi savaites vyko popietės kartu su tėveliais: kovo 3 d. ,,Lašelio” ir kovo 4 d. ,,Žvaigždutės” grupėse karaliavo ,,Kaziuko futboliukas”. Kovo 7 d. vyko rungtynės ,,Moterys už futbolą”, skirtos Tarptautinei moters dienai.
„Futboliukas” – gera priežastis suburti drauge tėvus su vaikučiais ir bendruomenės. Visi pratimai, judrūs žaidimai skatina vaiko fizinius gebėjimus, padeda lavinti socialinę, pažinimo, komunikavimo įgūdžius, skatiną draugystę, bendravimą ir bendradarbiavimą.
Kovo 15 d. Lentvario lopšelyje-darželyje „Svajonėlė“ įvyko baigiamasis projekto ,,Futboliukas“ renginys ,,Žaisti kviečiame visus”. Kvietimą draugauti su „Futboliuku” priėmė Rykantų universalus daugiafunkcis centras. Į renginį atvyko Trakų r. Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Alina Jakonis, Lentvario miesto seniūnas Vytas Rukšėnas, Rykantų universalaus daugiafunkcio centro direktorius Dariuš Nedveckis, Lietuvos masinio futbolo asociacijos koordinatorius Ignas Marcinkevičius, Lietuvos salės futbolo rinktinės žaidėjas Justinas Zagurskas. Susirinkusius pasveikino darželio direktorė Jolanta Strelčiūnienė. Priešmokyklinės grupės ,,Debesėlis” vaikai ir svečiai iš Rykantų demonstravo išmoktus kamuolio valdymo elementus, žaidė futbolą. Daug aistrų kilo, kai į aikštę buvo pakviesti žaisti vaikų tėveliai ir svečiai. Komanda iš svečių atstovų pasivadino – ,,Kibinai“, o darželio ,, Svajonėlė“ tėveliai –,,Klevai“.
Varžybos vyko emocingai, netrūko palaikymo šūksnių, plojimų. Vaikams buvo daug juoko, kai suaugusių komandos žaidė su didžiuliu kamuoliu. Laimėjo draugystė, rungtynės baigėsi lygiosiomis 0:0.
Renginio dalyvius pasveikino Trakų r. savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Alina Jakonis, Lentvario miesto seniūnas Vytas Rukšėnas. Jie įteikė vaikams spalvinimo priemonių, kamuolių. LFF svečias Ignas Marcinkevičius įstaigai padovanojo futbolo kamuolį, o vaikams lipdukus, sūrelius, direktorei už dalyvavimą LFF ilgalaikės masinio futbolo užimtumo programos SVIS projekte ,,Futboliukas” įteikė Lietuvos futbolo federacijos šaliką ir sertifikatą. Visi projekto dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais, diplomais, sultimis ir saldžias prizais.
Darželio „Svajonėlė” vaikai pamilo ,,Futboliuką“ ir augs kartu su juo, kad būtų drąsūs, stiprūs ir sveiki.

Ilona ZAGURSKIENĖ,
Lentvario lopšelio-darželio
„Svajonėlė” pavaduotoja ugdymui

Naujienos iš interneto