Trakų pusiasalio pilyje vyks Viduramžių šventė

IMG_4346

Š.m. birželio 7–8 dienomis Trakų pusiasalio pilyje visi norintys turės galimybę pažvelgti į paslaptinguosius viduramžius. Renginio organizatoriai  „Royal Catering“ bei Viduramziai.lt  Trakų miesto gyventojus ir svečius kviečia į Viduramžių šventę.
Žmonės šventė ir linksminosi visais laikais, tik papročiai, skoniai ir galimybės kito. Viduramžiais šventės buvo vienas pagrindinių pasilinksminimo būdų, jų metu žmonės bendravo, prekiavo, vaišinosi įvairiais to meto patiekalais, dalinosi naujienomis. Geras maistas ir gėrimai buvo neatsiejama pavykusios šventės dalis.
Atvykę į Viduramžių šventę visa tai galėsite patirti. Viduramžių epochos didikai savo gomurį malonindavo įvairia sumedžiotų žvėrių ir paukščių mėsa. Didysis kunigaikštis Vytautas Trakuose turėjęs net savo žvėryną, kuris buvo didis stebuklas kitų valstybių pasiuntiniams ir valdovams. Švenčių stalai lūžo ne tik nuo komtūrų siųstos sūdytos lašišos, Ordino didžiojo magistro išrūpintų silkių, bet ir Trakų ežerų žuvies patiekalų. Iš Rygos buvo patiekiama daržovių bei vaisių, vynas – iš Reino slėnio ir net iš tolimosios Graikijos. Neapseita ir be visoje Europoje garsaus lietuviško midaus bei gintarinio aludarių gėrimo. Bus skanėstų ne tik suagusiųjų, bet ir mažylių burnai.
Pirmąsyk šventėje bus gausu pramogų mažiesiems šventės dalyviams: ir piešimo pamokėlės bei varžytuvės, ir ekstremalios lenktynės mediniais vežimaičiais, ir besisukanti karuselė. Bei daug daug kitų vaikiškų džiaugsmų. Šventėje šurmuliuos amatininkai: puodžiai, kalviai, knygrišiai, juvelyrai, medžio drožėjai, popieriaus gamintojai, kauladirbis, peilininkas ir kt. Puikiai nusiteikę amatininkai ne tik mielai demonstruos senuosius amatus, pasakos jų istoriją, bet ir pakvies visus pageidaujančius pačius išmėginti vieno ar kito amato.
Šiais metais netruks kitų naujovių. Pirmą kartą Viduramžių šventėje dalyvaus raitieji riteriai, kurie varžysis ne tik įvairiose meistriškumo rungtyse, bet ir kovos ietimis. Vyks ypatingas riterių turnyras, kurio metu bus kaunamasi trimis etapais, naudojant skirtingus ginklus (skydą–kalaviją, pusantros rankos kalaviją bei baklerį (mažąjį skydą) – kalaviją). Žiūrovus kvapą gniaužiančiais triukais stebins oro akrobatas. Drąsiausieji galės dalyvauti vykdant nusikaltėlių teismą ir egzekuciją.
Pirmą kartą šventėje dalyvaus ir muziejininkai iš Kentčyno (Lenkija), kurie pristatys „Viduramžių riterių stovyklos virtuvę” bei puodininkystę.
O kokia gi šventė be padaužos juokdario, žonglieriaus ir viduramžių  muzikantų? Bus ir jie!
Šventė vartus atveria birželio 7 d. 13 val.
Su renginio programa galite susipažinti internete: www.trakaimuziejus.lt
Kontaktinis asmuo: Karolis Jankauskas, el.p.: karolis@viduramziai.lt,
Tel.: 8 600 21 866