„Rail Baltica“ projektas – svarbus daugumai Lietuvos gyventojų

rail-baltica-logo

Dauguma Lietuvos gyventojų laukia galimybės patogiai keliauti traukiniu į Vakarų Europą ir „Rail Baltica“ geležinkelį laiko Baltijos šalių ekonomikoms svarbiu projektu. Tokias nuotaikas atskleidė naujausia visuomenės nuomonės apklausa.

Remiantis „Spinter tyrimų“ apklausa, 41 proc. gyventojų „Rail Balticą“ laiko Baltijos šalių ekonomikoms svarbiu projektu, ateityje sujungsiančiu europiniu geležinkeliu Baltijos šalis tarpusavyje ir su likusia Europa. Dar 24 proc. gyventojų mano, kad „Rail Baltica“ projektas svarbus dėl patogios galimybės traukiniu dideliu greičiu nukeliauti į Berlyną, Varšuvą Rygą ar Taliną.

Pasak „Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus pavaduotojo Karolio Sankovski, tokia gyventojų pozicija įpareigoja projektą įgyvendinti laiku bei padaryti tą kaip įmanoma efektyviau.

„Europinės geležinkelio vėžės projektas yra prioritetinis tiek Lietuvai, tiek Latvijai ir Estijai. Todėl kartu su kitomis Baltijos šalimis bei su Europos Komisijos pagalba siekiame, kad „Rail Baltica“ projektas būdų įgyvendinamas skaidriai ir efektyviai, o geležinkelis būtų nutiestas iki 2025 metų pabaigos“, – sakė K. Sankovski.

„Rail Baltica“ – svarbiausias geležinkelių infrastruktūros projektas Baltijos regione, integruosiantis Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Projekte dalyvauja penkios Europos Sąjungos šalys: Lenkija, Lietuva, Latvija, Estija ir netiesiogiai – Suomija. Projekto įgyvendinimas atidžiai prižiūrimas tiek Europos Komisijos, tiek Estijos, Latvijos ir Lietuvos nacionalinės valdžios institucijų.

Bendra apskaičiuota projekto investicijų suma Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje yra apie 5,788 milijardo eurų.  Investicijų Lietuvoje suma apie 2,474 milijardo eurų, iš kurių 85 proc. tikimasi finansuos ES.

Baigti tiesti europinę geležinkelio vėžę iki Talino planuojama 2025 metais, o naująją vėžę pradėti eksploatuoti 2026-aisiais. Šiuo metu europinė vėžė jau yra nutiesta nuo Lietuvos ir Lenkijos sienos iki Kauno. Ja gali važiuoti tiek krovininiai, tiek keleiviniai traukiniai.

„Spinter tyrimai“ apklausą atliko šių metų sausio viduryje. Apklausą užsakė „Lietuvos geležinkeliai“.

Domas JUREVIČIUS, Komunikacijos departamento informacija