Įspūdingos Joninės Trakų krašte: nuo džiazo iki viduramžiškų pramogų

Kaip suderinti Jonines, džiazą, karaimų kultūrai skirtus renginius ir visa tai pateikti naujai? Tai iššūkis, kurį kasmet patiria Trakų kultūrinės-pramoginės programos vasarai rengėjai.

Todėl nuolat semiamės pažangios patirties, naujovių, idėjų, – sako Trakų turizmo informacijos centro direktorė Laima Balčytienė. – Iš atliktų apklausų aiškėja, kad atvykusieji švęsti ir pramogauti norėtų aktyvesnio poilsio, iš karto 2 ar 3 koncertų, tad kultūrinė programa turi būti „supakuota“ ir su nakvyne, ir su gurmaniškais pusryčiais ar popiečio plaukimu irklente prieš dar vieną vakarinį koncertą“.

„Atsibosti galime labai greitai. Todėl nuolat semiamės pažangios patirties, naujovių, idėjų, – sako Trakų turizmo informacijos centro direktorė Laima Balčytienė. – Iš atliktų apklausų aiškėja, kad atvykusieji švęsti ir pramogauti norėtų aktyvesnio poilsio, iš karto 2 ar 3 koncertų, tad kultūrinė programa turi būti „supakuota“ ir su nakvyne, ir su gurmaniškais pusryčiais ar popiečio plaukimu irklente prieš dar vieną vakarinį koncertą“. Taip pat skaitykite Vasaros Saulėgrįžos šventė – Joninės Šventojoje Ypatingos Joninės Rumšiškėse: lauks ir laukų gėlės, ir spalvoti lazeriai Joninės Kauno Santakoje – su šventine etnostiliaus programa ir populiarių atlikėjų koncertu TIC vadovė šių metų akcentą deda į Jonines – tam šiemet bus išskirtinės galimybės. Įvairenybių mėgėjai ir tikri renginių gurmanai ilgąjį Joninių savaitgalį Trakuose galės prasitęsti, apsistoti čia jau savaitės viduryje ar pasilikti turiningam poilsiui po tradicinių Joninių šventės renginių. ,,Joninės ir kiti vasariški renginiai vyksta ne tik pačiuose Trakuose, bet ir visame rajone, šventinę nuotaiką tikrai ,,pagausite“ vos atvykę,“ – įsitikinusi L.Balčytienė.

Norintiems sužinoti, kas yra kupoliavimas ir giliau pasinerti į stebuklingosios Rasų ir Kupolinių-Joninių šventės papročius, apie tai Lentvaryje pasakos etnologė Gražina Kadžytė. Tradicinė, tačiau kartu iš šiuolaikiška Joninių šventė ,,Joninių papartis“ ir šiais metais kvies prie Lentvario (Graužio) ežero. Trumpiausią metų naktį paparčio ieškoti bei pažinti pagonybe ir krikščionybe persipynusias Joninių tradicijas bus kviečiama Aukštadvaryje Skrebės ežero pakrantėje, pasiruošusių Joninių šventei dalyvių laukiama istorinėje Lietuvos didžiųjų valdovų žemėje esančio restorano „Pilialaukis“ vasaros estradoje. Naktišokių mėgėjams – jų mėgstama muzikinė šventės dalis.

Tikrais deimančiukais turėtų tapti Trakų kraštą pamėgusio romantiškų dainų atlikėjo Passenger ir populiaraus britų dainų autorius bei atlikėjo Tomo Odelo (Tom Odell), pristatysiančio naująjį albumą ir geriausias savo dainas, koncertai Trakų pilyje. Kiek netikėtu muzikiniu rakursu nušvis Užutrakio dvaro sodybos rūmai: „Folk trio“ – projektas, kuriame profesionalūs Lietuvos muzikai subtiliai ir jautriai prisilies prie lietuviško folkloro, panardins į senųjų lietuvių liaudies dainų gelmes, primins, kas esame ir kas glūdi mūsų širdyse. „Vasarvidžio sonetų“ programoje susilies muzika ir poezija, žodis ir mintis, fortepijono garsai ir aktorystės menas.

Romantiškoje Galvės ežero aplinkoje netrūks ir sportinio šurmulio. Joninių ir prestižinė 60-oji „Gintarinių irklų“ būriavimo regata suburs savo gerbėjus, vandens sporto entuziastus, ekipas ir komandas iš Pabaltijo šalių. Tikrieji Viduramžiai atkeliaus į Trakų salos pilį. Atgis senovės gyvenimo ritmas, protėvių amatai, muzika ir šokis, kovos dvasia. Visa tai primins, kad kadaise šalia kunigaikščio Kęstučio statytos pilies buvo miestas, vyko aršios kovos, virė gyvenimas, buvo švenčiama.

www.trakai-visit.lt inf.