Trakų autobusų stotyje – speciali „Tėvelių stotelė“

Trakų autobusų stotyje įrengta „Tėvelių stotelė“ padeda vaikams saugiai patekti į mokyklas, o tėvams – išvengti grūsčių gatvėse. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Rytinės automobilių grūstys gatvėse – ne tik didmiesčių, bet ir nedidelių Trakų kasdienybė. Eismas ypač stringa, kai prie mokyklų tėvai išleidžia savo atžalas. Bene daugiausia grūsčių pasitaiko prie didžiausios mokyklos – Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos. Tačiau šiai, regis, neįveikiamai kliūčiai pašalinti surastas patikimas būdas.

Tai neseniai Trakų autobusų stoties teritorijoje įrengta „Tėvelių stotelė“, dar vadinama „Kiss and ride“. Ši stotelė atsirado Trakų rajono savivaldybės iniciatyva bei lėšomis, ją įrengė UAB „Trakų autobusai“.

Taigi norint neužstrigti prie didžiausios mokyklos ir saugiai išleisti vaikus tereikia pasukti Trakų autobusų stoties link ir ją apsukus ties turgumi važiuoti raudonais apsauginiais kūgiais nužymėta teritorija. Ties ryškiai žalios spalvos ženklu „Tėvelių stotelė“ stabtelėti ir išleisti vaikus. Po to vėl važiuoti nužymėtu kūgiais pakraščiu ir išvažiuoti iš Trakų autobusų stoties teritorijos reikiama kryptimi.

Pasak šią teritoriją prižiūrinčios UAB „Trakų autobusai“ vadovų, „Tėvelių stotele“ naudojasi vis daugiau tėvų, nes joje vaikus yra daug saugiau išleisti, išvengiama kamščių, sumažėja avarijų galimybė.

Trakų rajono savivaldybės informacija