SAUSIO 13-OSIOS MINĖJIMAS LENTVARYJE

Apniukusį ir lyg susikaupusį sausio 13-osios sekmadienį lentvariškiai rinkosi miesto aikštėje. Čia visus pasitiko ir savo pagamintais simboliais – neužmirštuolių žiedais – puošė Lentvario M.Šimelionio gimnazijos mokiniai. Susimąstę žmonės traukė į Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčią, kurioje buvo aukojamos šv. Mišios.

Po šv. Mišių Lentvario kultūros rūmai visus susirinkusuosius kvietė pagerbti keturiolika Laisvės gynėjų, paaukojusių savo gyvybes už visų mūsų ateitį, ir uždegti simbolines žvakeles prie Rūpintojėlio paminklo.

Šventinis minėjimas persikėlė į Lentvario parapijos namų salę, kur visų susirinkusiųjų laukė folkloro kolektyvo „Volunga“ (vad. I. Okuškienė) atliekamos dainos, svečių prisiminimai ir palinkėjimai bei vaidybinio filmo „Mes dainuosim“ (rež. Robertas Mulanas) peržiūra.

Prasmingais žodžiais susirinkusiuosius pasveikino Trakų rajono savivaldybės tarybos narė Teresa Solovjova. Prisiminimais pasidalino Lentvario seniūnas Vytas Rukšėnas bei Lentvario M. Šimelionio gimnazijos direktorius Jonas Kietavičius. O gerb. klebonas Gintaras Petronis džiaugėsi, kad tokią svarbią Lietuvai istorinę akimirką, lentvariškiai buvo tikrai aktyvūs ir prisidėjo bei rėmė kovotojus už laisvę.

Būkime vieningi ir nešiokime laisvės jausmą širdyje ne tik įsimintinomis datomis, bet kiekvieną dieną – tvirtą, džiaugsmingą ir pagarbos vertą žinojimą, kad ESU LAISVAS!

Lentvario kultūros rūmų informacija

Nuotr. iš Lentvario kultūros rūmų archyvo