Elžbieta Oleškevič – naujas balsas Lietuvos muzikos padangėje

IMG_0284

Elžbieta Oleškevič su Jazz vibrations trio dainavo tarptautiniame meno festivalyje „TRANS/MISJE“ Žešuve, 2018

Lentvaris – didžiausias Trakų rajono miestas, garsėjantis žymiu kultūros paveldu, tokiu kaip grafo Tiškevičiaus rūmai, garsaus prancūzų architekto Andrė suprojektuotas parkas, Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelės Marijos bažnyčia, XIX a. statyta geležinkelio stotis. Tačiau šiame mieste gimė, užaugo ir gyvena Lietuvos muzikos padangėje naujai atrasta lakštingala – Elžbieta Oleškevič, prisistanti Elizabeth Olshey slapyvardžiu.

Muzika susižavėjo dar vaikystėje

Elžbieta gimė Anos ir Česlavo Oleškevičių šeimoje Lentvaryje, kur kartu augo su seserimi Dorota. Būsimas jaunosios atlikėjos kelias į muzikos pasaulį, galima sakyti, prasidėjo vos sulaukus trejų metukų. Tuo metu jos tėtis Česlavas Oleškevič grojo Lentvario liaudies muzikos grupėje, vėliau ji tapo gerai žinoma Lentvario instrumentinės muzikos ansambliu „Rendez-vous“ (vadovė Božena Beliak). Česlavas daug metu ten grojo akordeonu (nors yra ir pianistas). Į muzikines repeticijas, tuo metu vykstančias Lentvario grafų Tiškevičių rūmuose, tėtis vesdavosi ir mažąją Elžbietą. „Aš net atsimenu, kaip tuo metu atrodė rūmų dekoras“, – su apgailestavimu sako Elžbieta, žinant, kokia dabar yra šio kultūros paveldo būklė.

Pradėjusi lankyti darželį, o po to ir mokyklą, Elžbieta ten dainuodavo. Mergina baigė Trakų meno mokyklos smuiko klasę. Tačiau vis dėlto noras dainuoti buvo stipresnis nei groti muzikiniu instrumentu, todėl lentvarietė Vilniaus kolegijoje Menų ir kūrybinių technologijų fakultete pasirinko Populiariosios muzikos studijų programą, kur mokėsi dainavimo meno. „Studijų metu susipažinau su įvairiais profesionaliais atlikėjais, – prisimena profesionaliaus muzikinio kelio pradžią Elžbieta Oleškevič. – Studijuodama pirmame kurse susipažinau su tuo metu antro kurso studente Anastasija Šanina (gimusia Elektrėnuose, bet vaikystėje persikrausčiusia į Vilnių –  aut. pastaba), kuri mokėsi groti klavišiniais instrumentais. Iš pradžių mes kartu grojome džiaziniuose konkursuose, vienais metais dalyvavome net tarptautiniame festivalyje „International Jazz Day Vilniuje. Supratome, kad mums patinka švelni muzika, randame bendrą kalbą. Po to dar prie mūsų prisijungė saksofonininkas Matas Samulionis (kilęs iš Kauno – aut. pastaba), kuris baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos džiazo studijas. Taip 2015 m. gimė grupė Jazz Vibrations Trio.“

Susikūrusi grupė daugiausiai koncertuoja Vilniuje.  Kasmet sostinės „White Piano Hall“ koncertų salėje surengia bent vieną koncertą.   Šiemet jaunoji atlikėja su grupe koncertuos gimtajame rajone. Belaukiant  šv. Kalėdų, gruodžio 14 d., Trakų kultūros rūmuose bus pristatytas didelis projektas  – Gospelo muzikos bei džiazo koncertas. Jame dalyvaus dainininkai iš Trakų rajono bei Vilniaus ir atliks populiarias kalėdines dainas. „Mums akomponuos fortepionu Anastasija Šanina, dalyvaus bosistas Ernestas Germanovič iš Vilniaus, būgnininkas Andrius Balevičius, saksofonininkas Matas Samulionis“, – kalėdinį koncertą Trakuose pristatė Elžbieta, pabrėžusi, kad renginys nemokamas, todėl lauks visų gyventojų.

Naujųjų metų išvakarėse, gruodžio 30 d., Elžbieta su „Jazz Vibrations“  kviečia visus į koncertą „Džiazuojantys Naujieji Metai“ kartu su jos vadovaujamu Vilniaus mieste įsikūrusiu gospelo choru! Jau dabar vyksta darbai, skamba muzika. Norintieji jau gali įsigyti bilietus www.tiketa.lt.

Daugybės konkursų laureatė ir pedagogė

Kaip ir kiekvienam menininkui, taip ir Elžbietai svarbu, kad jos muzika patiktų žiūrovams ir sulauktų pripažinimo. O kad mergina tikrai išmano tai, ką daro, liudija nemažai apdovanojimų ir pakvietimai dalyvauti įvairiuose renginiuose ir projektuose. 2016 m. merginos balsas skambėjo festivalyje „Birštonas Jazz 2016“, kartu su maestro Vladimiru Čekasinu dalyvavo projekte „Ethnic Process“, o 2017 m. turėjo galimybę pasirodyti Vilniuje vykusioje šventėje „International Jazz Day 2016“ su projektu „Elžbieta’s Dreams“). 2017 m. Elžbieta laimėjo didžiausią apdovanojimą (grand prix) „Muzikos Talentų Lygos“ tarptautiniame konkurse, džiazo kategorijoje. Tais pačiais metais iškovojo pirmą vietą Juodkrantėje vykusiame tarptautiniame jaunųjų vokalistų festivalyje-konkurse „Baltic Voice 2017“. Kadangi mergina laimėjo pastaruosius du konkursus, tai šių metų konkursuose ji buvo pakviesta dalyvauti kaip teisėja ir vertinti kitų dalyvių pasirodymus.

 „Turiu ir savo vokalinę studiją, kur ateina vaikai ir suaugę mokytis dainavimo meno“, – apie savo pedagoginę veiklą pasakoja Elžbieta:  „O viena mano mokinių 15-metė Lėja Danielė šiemet „Muzikos Talentų Lygoje 2018“ užėmė pirmą vietą, kaip ir Ispanijoje liepos mėnesį surengtame tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse „Summer Talent League 2018“.“

Daugiausia pas Elžbietą ateina mokytis jaunimas iš Vilniaus, yra keli iš Trakų bei Senųjų Trakų.

Bandymai užkariauti didžiąją „Eurovizijos“ sceną

Nors dabar Elžbieta Oleškevič daugiausia dirba su projektu „Jazz Vibrations“, tačiau kartais dainuoja ir solo. Tuo įsitikinti galėjo visa Lietuva – Elžbieta išbandė savo jėgas nacionalinėje „Eurovzijos“ atrankoje su savo kūrybos daina „Bejausmis“. Kaip teigė „Eurovizijos“ vertintojai, tai melancholiško elektroninio skambesio kūrinys, kuris yra labai neįprastos popscenai konstrukcijos, o tekstas – poetiškas ir nepanašus į „Eurovizijos“ atrankose dažniausiai skambančius „aš tave myliu“ tipo priedainius. „Ši daina tai buvo savotiškas manifestas. Norėjau padainuoti, kaip aš jaučiuosi ir kad tas žmogus išgirstų“, – taip apie kūrinį kalbėjo jo autorė Elžbieta, kuri jį parašė, kai išgyveno nelaimingą meilę. Pirmame atrankiniame ture lentvarietę daugiausiai palaikė žiūrovai, bet komisija skyrė mažesnius balus.

Elžbieta nenuleidžia rankų ir atskleidė, kad jau turi planų dėl kitų metų „Eurovizijos“ konkurso, kuriame ketina pasirodyti su labiau „Eurovizijos“ publikai pritaikyta daina ir tikisi visų Lietuvos žiūrovų palaikymo, o ypač – Trakų rajono.

Mes irgi linkime jaunajai atlikėjai sėkmės jos kūrybiniame kelyje.

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ

Autorės nuotr.