Kalėdiniai renginiai Lentvario miesto bibliotekoje

DSCF5742

Pasitinkant didžiąsias metų šventes Lentvario miesto bibliotekoje vyko popietė vaikams ,,Skaitymai po Kalėdų eglute“. Į popietę susirinko Lentvario parapijos Caritas vaikų dienos centro ,,Akimirka“ auklėtiniai. Jie klausėsi bibliotekininkės skaitomos  Jostein Gaarder knygos ,,Kalėdų paslaptis“, taip pat pasakojimo apie advento kalendoriaus atsiradimą. ,,Kalėdų paslaptis“ – knyga, kurią reikia skaityti belaukiant gražiausių metų švenčių.

DSCF5833

Vėliau vaikams buvo pristatyta Metų knygos rinkimų akcija, kurią nuo 2005 m. rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Akcijos metu skaitytojai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų išrenka Metų knygas keturiose kategorijose: vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos. Laureatai tradiciškai apdovanojami Vilniaus knygų mugėje. Už labiausiai patikusią knygą galima balsuoti iki 2018 m. vasario 18 d. Vaikams buvo pristatytos visos penkios vaikų kategorijos knygos ir pasiūlyta už jas balsuoti. Tai Ilonos Ežerinytės ,,Šunojaus diena“, Rebekos Unos ,,Aš esu Tomas, seklys“, Gajos Gunos Eklės ,,Brolis, kurio nereikėjo“, Virgio Šidlausko ,,Ulfas ir stebuklinga barzda“ ir Evelinos Daciūtės ,,Laimė yra lapė“. Vaikai mielai patys skaitė ištraukas iš pristatomų knygų.

DSCF5820

Pasiklausę kalėdinių pasakojimų ir knygų pristatymo, vaikai įsitraukė į kūrybines dirbtuves, kurių metu gamino popierinius spindinčius kalėdinius žaisliukus – angelus. Popietę užbaigėme karšta arbata ir kalėdiniais meduoliais. Vaikai nuoširdžiai padėkojo bibliotekos darbuotojoms už šiltą priėmimą ir ilgametį bendradarbiavimą.

DSCF5853

Gruodžio pabaigoje Lentvario biblioteka organizavo kalėdinį vakarėlį savo ištikimiems bičiuliams, bendruomenės nariams. Vakarėlio metu skambėjo naujametiniai sveikinimai ir linkėjimai, vyko žaidimai, klausimų-atsakymų viktorinos. Visus linksmino dvi renginio vedėjos, darbuotojos, persirengusios „blondinėmis“.

DSCF5894

Diana Jacevič grojo gitara ir dainavo populiarias dainas, giedojo Kalėdų giesmes. Astronomijos mokslų daktarė Jazmina Pinigaitė skaitė šmaikščius horoskopus, išbūrė kiekvienam dalyviui jo ateitį iš knygų pavadinimų. Ir seni, ir jauni kartu linksmai leido vakarą. Vėliau prie arbatos puodelio ir savo keptų pyragų buvo kalbama apie lentvariečių gyvenimą, darbus, ateities planus. Norėtųsi padėkoti bibliotekos darbuotojoms už smagų bendruomenės susibūrimą ir palinkėti gerų idėjų ir polėkio darbe.

Diana JACEVIČ, Lentvario parapijos ,,Caritas“ vaikų dienos centro ,,Akimirka“ darbuotoja

DSCF5898

DSCF5914 DSCF5918 DSCF5960