Ugniagesiai: prisiminkime žuvusius gaisruose ir pasirūpinkime artimųjų saugumu

2015-10-30-15892-s180x135

Ugnis atneša daug praradimų. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per dešimtmetį Lietuvoje gaisruose žuvo 1 081 žmogus, tarp jų 36 vaikai.
„Už kiekvienos žūties – skaudžios netektys. Net visko matę ugniagesiai sunkiai tramdo ašaras, kai iš gaisravietės tenka nešti apdegusių mažylių kūnus. Neretai gaisruose žūsta ir vieniši, garbaus amžiaus sulaukę žmonės. Ugnis dažniau pasiglemžia tuos, kurie negeba pasirūpinti savo saugumu, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas. – Štai mūsų pareigūnams, besirūpinantiems gaisrų prevencija, nuolat tenka girdėti, kai žmonės prisipažįsta, kad  kelis metus nevalė kamino, o gaisras dar nekilo…  Būna ir taip, kad ugniagesiai dėl netvarkingos instaliacijos išjungia elektrą, bet gyventojai, užuot ją sutvarkę, vėl ją įsijungia. Ir, žinoma, gaisras atima iš šeimos namus.“

Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų prisiminti žuvusius gaisruose ir kitose nelaimėse.  Ir ne tik prisiminti, bet ir pasirūpinti artimųjų saugumu. Beje, skubantys pagerbti mirusiųjų, neturėtų pamiršti saugumo. Ugniagesiai pataria, kad prieš išvykstant iš namų, reikėtų išjungti iš elektros tinklo elektrinius šildymo prietaisus, nepalikti besikūrenančios krosnies, patikrinti, ar išjungtos dujos.

Nemažai žmonių į kapines vyksta  automobiliais. Paprastai prie amžinojo poilsio vietų suvažiuoja daug mašinų, susidaro jų spūstys, kyla avarinių situacijų. Tad ugniagesiai visiems linki būti saugiems keliuose ir namuose.

Šaltinis – http://www.vpgt.lt/go.php/lit/Placiau-/4523.