- Klevų alėja, ISSN 2424-5429 - http://www.klevualeja.lt -

Kelionė dviračiais visai šeimai aplink „Lietuvą“

IMG_2793 [1]Lietuvos liaudies buities muziejus rugsėjo 9 dieną (šeštadienį) 11 val. kviečia į ekskursiją dviračiais aplink Lietuvos etnografinius regionus! Tai jau septintasis dviračių žygis muziejuje.

Dviratininkai startuos 11 val. nuo muziejaus ūkinių vartų. Pirma stotelė – XVIII a. Aristavėlės dvaras, kuris visuomenei duris atvėrė 2016 metais. Šie rūmai išlaikė tipišką bajoriškos rezidencijos vaizdą.

Antras sustojimas – Aukštaitijos gatvinis rėžinis kaimas. Čia pastatai būdingi XIX a. pab. – XX a. pr. laikotarpiui, ir kiekvienas iš jų yra nedidelis kaimo architektūros šedevras. Ekspozicijos atspindi spaudos draudimo laikotarpį, keliaujančio siuvėjo bei pynėjo amatus, vestuvių papročius bei kitus regionui būdingus kasdienius darbus, šventes.

Privažiavę Dzūkijos regioną, dviratininkai sužinos apie dzūkų bendrę – sodybas, kuriose įprastas ūkininkavimo būdas buvo toks: ūkis priklausė visiems sūnams, nepriklausomai ar jie vedę, ar nevedę, žemė buvo valdoma bendrai. Čia pat atsipūsime ir pasivaišinsime muziejuje surinktų žolelių arbata.

Žygeiviai užlips į 15 m apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria Kauno marių panorama. Žemaitijoje muziejaus gidas pristatys Darbėnų sodybą – tai vienkieminio kupetinio kaimo stambiausia sodyba.

IMG_2943 [2]

Atokiau nuo kitų lankytinų muziejaus objektų, miškelyje įrengtas Tremties ir pasipriešinimo sektorius, kuriame eksponuojama jurta (žeminukė), tremties vagonas, slėptuvė (bunkeris) ir memorialiniai paminklai. Buvusi tremtinė Irena Saulutė Valaitytė-Špakauskienė dviratininkams papasakos Lietuvos trėmimų istoriją.

Paskutinis sustojimas – XIX a. pab. – XX a. pirmosios pusės muziejaus miestelis, kuriame pastatai sukomplektuoti iš visos Lietuvos. Čia lankytojai pamatys visus miestelio elementus: akmenimis grįstą turgaus aikštę, bažnyčią, karčiamą, aplink aikštę išsidėsčiusius prekybininkų, amatininkų namus bei paštą, iš kurio laišką giminaičiams ar draugams kiekvienas galės išsiųsti į bet kurį pasaulio kraštą.

Kelionės pabaigoje Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas dviratininkus pakvies dalyvauti figūriniame važiavime dviračiais. Čia pat juos ir pasižymėsite!

Po žygio lankytojai galės atsipalaiduoti „Pirties dienoje“, kuri vyks Dvaro pirties kieme. Garo vaišės truks iki 18 valandos.

Startuojame rugsėjo 9 dieną 11 val. nuo muziejaus ūkinių vartų! Atvykimą į muziejų dviračiais iš Kauno organizuoja „KET ekspertai”. Startas Kauno Rotušės aikštėje – 8.30 val., planuojamas grįžimas į Kauną – 19 val.

Startas: rugsėjo 9 d. 11 val., L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės, Lietuvos liaudies buities muziejaus ūkiniai vartai.

Trasos ilgis: ~7,5 km.

Transporto priemonė: ekologiška (dviratis, velomobilis, elektrinis dviratis)

Apranga: patogi

Pasiimti: gerą nuotaiką, sumuštinių bei gaiviųjų gėrimų sau ir savo draugui. Saugumu ir dviračių technine būkle rūpinasi patys žygeiviai.

Kaip atvykti iki muziejaus ūkinių vartų:

Informacija: www.llbm.lt, tel. 8 609 974 14, el. p. valentas.pilionis@gmail.com

Ekskursija dviračiais nemokama, kainuoja tik įėjimas į muziejų:

 

Lietuvos liaudies buities muziejaus informacija

Reklama: sodybos nuoma Vilniuje [3]