ATVIRŲ DURŲ DIENA TRAKŲ RAJONO POLICIJOS KOMISARIATE

DSCF0264

2017-05-03 Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariatą aplankė Lentvario pradinės mokyklos pirmos klasės mokiniai. Komisariate vyko atvirų durų diena.

Mažuosius lankytojus pasitiko bendruomenės pareigūnė Vlada Černienė ir Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Jurgita Satkauskaitė. Renginio pradžioje vaikai apžiūrėjo komisariato patalpas, laikino sulaikymo ir apklausos kambarius. Mokiniai ypač su dideliu susidomėjimu apžiūrinėjo buvusias budėtojų dalies patalpas, kuriose yra daug įvairių policijos specialiųjų priemonių; radijo stotys, kompiuteriai, kitos specialiosios priemonės naudojamos policijos darbe.

Komisariato kieme vyriausioji tyrėja J.Satkauskaitė vaikams aprodė policijos transportą, paaiškino kodėl policijos pareigūnai gatvėmis važiuoja su įjungtais garso ir šviesos signalais. Mažieji turėjo galimybę pasėdėti policijos automobilyje, pačiupinėti vairą, radijo stotį. Apžiūrinėję policijos automobilius, vaikai atėjo į saugaus eismo klasę. Draugiškoje ir šiltoje aplinkoje, pareigūnai parodė ir papasakojo kokią amuniciją kiekvieną dieną darbe turi policijos pareigūnas. Paaiškino kokiais atvejais naudojamos dujų balionėlis, guminė lazda ar ginklas.

DSCF0270

Kartu su pareigūnais pažiūrėjo filmukus – „Gatvės perėjimas“ ir diskutavo, kaip reikia saugiai pereiti kelią,  bendruomenės pareigūne Vlada Černienė paaiškino, kad būtina gatvę pereiti tik per pėsčiųjų perėją, o jei jos nėra, būtina išsirinkti ne trumpiausią, o saugiausią kelią į namus. Kalbėjo apie apie atšvaitų svarbą. Vaikams aiškino, kad be suaugusių priežiūros riedučiais, riedlentėmis ir dviratukais važinėtis gatvėje ar šaligatvyje draudžiama. Aiškino, kad mažieji gali važinėtis tik tam skirtose vietose.

Apžiūrinėdami policijos muziejų vaikai stebėjosi, kad policijos pareigūnai ne tik dirba labai svarbų darbą ir saugo žmonės nuo sukčių, tačiau turi laiko sportuoti ir laimėti įvairių sporto laimėjimų. Smagiai besišnekučiuojant laikas prabėgo labai greitai.  Atsisveikindami vaikai padėkojo pareigūnams už įdomiai ir turiningai praleistą laiką, o pareigūnai vaikams palinkėjo saugaus kelio ir gražios vaikystės.

Vlada ČERNIENĖ,

Vilniaus aps. VPK Trakų r. PK Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja