Kelionė į istorines Lietuvos žemes

Grodno_1

Lentvario „Versmės“ gimnazijos mokiniai apsilankė Baltarusijoje, Gardino mieste. Tai buvo kultūrinių mainų vizitas į Gardino V. Usovo vidurinę mokyklą N. 3. Šioje mokykloje sustiprintas muzikinis ugdymas, veikia pavyzdiniai orkestrai, chorai, šokių kolektyvai. Mūsų gimnazijos ansamblis „Kolokolčiki“ vyko į kelionę susipažinti su tikraisiais rusų kultūros puoselėtojais. Kelionę organizavo Irina Zaveckaja. Mes dalyvavome bendrame koncerte, kuriame pasirodė ir V. Usovo mokyklos, ir mūsų gimnazijos mokiniai. Skambėjo rusų liaudies instrumentų muzika, buvo deklamuojami eilėraščiai, skambėjo dainos rusų ir net lietuvių kalbomis, kurias išmoko baltarusiai specialiai mūsų vizitui. Šeimininkų ansamblis taip smagiai grojo lietuvišką polką, kad mūsų mokiniai net pasileido šokti. Mokyklos mokytojai parengė ne tik koncertą, bet ir žaidimų popietę bei vaišių stalą mūsų mokiniams. O mokytojai  turėjo galimybę pabendrauti su kolegomis prie kavos puodelio. Mokyklos direktorė Irina Kovšik, vadinama mokyklos siela, papasakojo apie pasiekimus, šventes ir kasdienius darbus. Mokykloje veikia net du muziejai, kuriuos aplankėme: mokyklos istorijos muziejus, kur gidais buvo mokytoja ir mokiniai, ir etnografinis kambarys „Skarbonka“. Jame – mokinių iš savo kaimų surinkti įvairių baltarusių liaudies buities rakandai, namų apyvokos daiktai. Ten buvo audimo staklės ir net tikra geležinė lova.

Grodno_2

Baltarusiai puikiai pasirengė mūsų vizitui, apgalvojo kiekvieną viešnagės minutę, kad kelionė būtų turininga ir įdomi. Ypač sujaudino šiltas sutikimas, kai mokyklos mokytojai lauke visi kartu pasitiko mūsų autobusą. Šita šiluma ir dėmesys mus lydėjo visą kelionę. Ypač norisi padėkoti mokyklos istorijos mokytojai, mūsų gidei Svetlanai Belinskajai, aprodžiusiai mums Gardino įžymybes. Svetlana – nenuilstanti entuziastė, mylinti ir savo miestą, ir Lietuvą. Ji yra ir Gardino lietuvių draugijos siela, sutinkanti ir priimanti visus lietuvius kaip savo šeimos narius. Svetlana išmokė mokinius pasigaminti lietuvių tautines juosteles ant rankos, kurias kaip šiltą prisiminimą parsivežėme namo.

Lentvario „Versmės“ gimnazijos informacija

Grodno_12

Grodno_7