SKM-Lentvaris – D lygos Mažosios taurės laimėtojai

cempai

SKM-Lentvario komanda triumfavo GEALAN-Sostinės D lygos Mažosios taurės varžybose! Finale Igno Pagalio auklėtiniai po dramatiškos kovos rezultatu 53:51 palaužė savo aikštelėje rungtyniavusios „Citco“ ekipos pasipriešinimą.

dsc-4954-003
Rezultatyviausi šio sezono SKM-Lentvario krepšininkai A.Gavlas, I.Radevičius ir Lukas Vaitekianas ryškiausiai spindėjo ir D lygos Mažosios taurės finale. L. Baranausko nuotr.

Praėjusią savaitę vykusioje dvikovoje dėl 3 vietos pergale džiaugėsi SRP komanda, mažajame finale įveikusi (52:48) „Atea“ kolektyvą.

PILNA TROBA. Antradienio vakarą Genio progimnazijos sporto salėje susirinko nemažas būris abiejų komandų gerbėjų, dėl kurių keliamo triukšmo byrėjo ir taip ne pačius geriausius laikus išgyvenančių sienų tinkas. Praktiškai aikštelėje įsitaisę ekipų fanai šiose rungtynėse kūrė ypatingą atmosferą, o apie likusį atakos ir kėlinio laiką skelbiančiam sekretoriatui teko gerokai palaužyti balso stygas.

VIENAS LAUKE – NE KARYS. Mažosios taurės finale dar kartą pasitvirtino banaliausia krepšinio tiesa, kad vienas žaidėjas negali laimėti rungtynių. „Citco“ ekipos lyderis Domantas Gudonis šiame mače aliko net 28 metimus, kurių dėka pelnė 26 taškus, tai yra daugiau nei visi likę komandos draugai kartu sudėjus. Kartais atrodė, kad likusiems „Citco“ komandos krepšininkams stinga ryžto atakuoti krepšį, ypač tais atvejais, kai šalia jų nebūdavo nė vieno priešininko.

TUŠČIAS SUOLELIS. Abiejų komandų atsarginiai krepšininkai šiame mače vaidino itin menką vaidmenį: „Citco“ ekipos atsarginiai žaidėjai kartu surinko 7 taškus, SKM-Lentvario – vos 1. Apskritai, Ignas Pagalys šiame susitikime vertėsi vos 7 žaidėjų pagalbą, o aikštelės šeimininkų gretose ant parketo pasirodė 10 krepšininkų. Nepaisant to, būtent jaunimas lemiamai rungtynių stadijai atrodė sukaupęs daugiau jėgų.

NEIŠNAUDOTA PROGA. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes SKM-Lentvaris turėjo 7 taškų pranašumą (52:45), tačiau per likusį laiką sugebėjo suklysti net 7(!) kartus, o priešininkai sumažino atsilikimą iki minimumo (52:51). Esant tokiam rezultatai jaunimas pažeidė vidurinio linijos taisyklę ir „Citco“ ekipai padovanjo auksinę progą išplėšti pergalę finale. Tačiau po minutės pertraukėlės aikštelės šeimininkai mistiniu būdu suklydo grąžindami kamuolį iš užribio ir liko nieko nepešę.

SKAIČIAI KALBA TIESĄ. „Citco“ komanda šiame mače užtikrintai laimėjo kovą po krepšiais (50-39), perėmė daugiau nei dvigubai kamuolių (22-10) ir geriau skirstė kamuolius ekipos draugams (11-4 rez.perd.), tačiau visus šiuos pliusus nubraukė tragiškas pataikymas iš žaidimo: tikslą pasiekė vos 21 metimas iš 75 bandymų (28%). Atakuojant krepšį tokiu taiklumu sunku tikėtis triumfuoti finale.

ignas_pagalys_311KOMENTARAS. SKM-Lentvario komandos treneris Ignas Pagalys: „Pirmiausia norėčiau paminėti tai, kad tiek varžovas, tiek rungtynės buvo vertos finalo. Dvikovoje buvo tik vienas kėlinys, kuriame mes pelnėme dviem taškais daugiau, kituose vyravo lygybė.“

„Aš manau, kad tai daug ką pasako apie patį finalą. Labiausiai norėčiau pasidžiaugti savo vaikinais, kurie žaisdami išvykoje, nestandartiškai mažoje salėje, triukšmingų, svetimų sirgalių akivaizdoje sugebėjo nepasimesti ir šaltu protu žaisti savo žaidimą prieš suaugusius. Buvo tikrai sunkios rungtynės, kuriose kiekvienas kamuolio prisilietimas nulėmė rezultatą. Šiuo atveju teigiamą mūsų naudai.“

„Apibendrinus visą sezoną, nuoširdžiai džiaugiuosi savo auklėtiniais ką jie sugebėjo pasiekti, kai iš jų niekas nesitikėjo tokio stipraus sezono užbaigimo vyrų lygoje. Daugeliui jų tai yra pirmasis medalis karjeroje. Tikiuosi, kad tai bus papildoma motyvacija jaunuoliams siekti aukštesnių sportinių tikslų.“

SKM-Lentvaris: Arnoldas Gavlas (11 atk. kam. 5 kl.) – 16, Ignas Radevičius (20 atk. kam. 8 išpr. praž. 6 kl. 3 bl. 30 EFF) ir L. Vaitekianas (9 išpr. praž. 8 kl.) – po 14.

„Citco“: Domantas Gudonis (2PT – 10/23, 5 kl. 4 per. kam.) – 26, Gediminas Žemaitis (2PT – 4/13, 17 atk. kam. 4 per. kam.) – 8.