„Maxima LT“: lietingi orai pasiruošimo Vėlinėms nesutrukdė

kapu-zvakes

Lietingi pastarųjų savaičių orai pasiruošimo artėjančioms Vėlinėms nesutrukdė – rodo prekybos tinklo „Maxima“ spalio mėnesio pardavimų duomenys. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, šiemet spalį pastebimai išaugo kapų žvakių, gėlių sodinukų ir dirbtinių gėlių pardavimai. Be to, šį rudenį šalies pirkėjai vis daugiau dėmesio skiria ir elektroninėms žvakėms, kurios pirmąkart tinklo parduotuvėse pristatytos pernai.

„Nors pastaruoju metu itin lietingi orai leido manyti, jog šiemet Vėlinėms ruoštis lietuviai suskubs tik paskutinį spalio savaitgalį, pardavimų duomenys rodo, kad prasti orai gyventojų neišgąsdino. Vis tik, šiemet Vėlinėms gyventojai pradėjo ruoštis kiek vėliau nei praėjusiais metais. Pernai susidomėjimą joms skirtomis prekėmis stebėjome dar rugsėjį, šiemet – aktyvesni pardavimai prasidėjo spalį“, sakė „Maxima LT“ Korporacinių reikalų departamento vadovas Rosvaldas Gorbačiovas.

Remiantis spalio mėnesio pardavimų duomenimis, šiemet įvairių rūšių kapų žvakių pardavimai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2015 m., augo apie 30 proc. Skaičiuojama, kad artėjant Vėlinėms, kapų žvakėms šalies pirkėjai skiria vidutiniškai apie 6 eurus. Nors prekybos tinklo parduotuvėse siūloma įvairių spalvų, dydžių bei formų žvakių, dažniausiai pirkėjai jas renkasi vidutinio dydžio, tradiciškai baltas. Įdomu tai, jog šiemet pastebimai didesnio populiarumo sulaukia elektroninės bei LED tipo žvakės, kurioms nereikalinga ugnis.

Kaip ir kasmet, šį rudenį lietuviai renkasi ir kapams skirtas gėles – tiek dirbtines, tiek gyvus sodinukus. Tarp jų populiariausios išlieka įvairių spalvų chrizantemos ir viržiai, kurių paklausa šiemet augo beveik per pus. Tiesa, šiemet pirkėjai dažniau renkasi ir dirbtines gėles. Skaičiuojama, kad šį rudenį jų nuperkama apie 15 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2015 m.

dirbtines-geles

Pasak etnologės Eglės Valentės, Vėlinės lietuviams – svarbi ir prasminga šventė, kurią šalies gyventojai mini jau ne vieną šimtmetį. Ji atkreipia dėmesį, kad nors Vėlinių tradicijos pakitusios, jų tebesilaikoma ir šiandien.

„Įprasta, kad šią dieną susirenka visi šeimos nariai, kartu lanko artimųjų kapus, juos puošia gėlėmis ir žalumynais, uždega žvakes. Vienas iš pagrindinių šios dienos papročių yra bendros šeimos vaišės, kurių metu prisimenami mirusieji. Išliko paprotys per Vėlines elgetoms dalinti maistą, už kurį prašoma melstis už mirusius“, – pastebi etnologė.

Pasak E. Valentės, ugnis ir žvakės Vėlinių tradicijoje turi ypatingą reikšmę – manoma, kad ugnis pritraukia vėles, todėl senovėje joms buvo kuriami laužai, dabar kapinėse degamos žvakės. Pastarosios simbolizuoja susitaikymą su mirusiais, amžiną santykį tarp gyvųjų ir mirusių pasaulių“, – pasakojo etnologė. Anot jos, ypatingą reikšmę turi ir lyginis ant kapo dedamų žvakių bei gėlių skaičius. Šis reiškia baigtumą, bet kurios formos baigtį.

Pasak R. Gorbačiovo, didžiausių Vėlinėms skirtų prekių pardavimų laukiama šį savaitgalį, kai didelė dalis šalies gyventojų vyks lankyti artimųjų kapų ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir mažesniuose miesteliuose ir kaimuose.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 240 „Maxima“ parduotuvių, kuriose dirba daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų. Lietuvos vartotojų nuomone, geriausias kokybės pavyzdys ir simbolis vertinant Lietuvos rinkoje siūlomus produktus bei paslaugas – prekybos tinklas „Maxima“. Tai parodė šiemet nepriklausomos Šveicarijos tyrimų bendrovės „International Certification Association“ (ICERTIAS) atliktas rinkos tyrimas „QUDAL – QUality meDAL“.

 

Daugiau informacijos:

 Kornelija SAKALAITĖ,

„Maxima LT“ komunikacijos vadybininkė

Naujienos iš interneto