Kai tikslas yra pašalinti žmogų, tinka bet kokios priemonės

Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos mokytojų kolektyvas

Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos mokytojų kolektyvas

Vasario 6d. Trakų rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą samdyti nepriklausomą auditą Trakų r. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos veiklai, valdymui ir finansams ištirti. Pagrindas – buvusios mūsų gimnazijos darbuotojos Danutės Mickevičienės skundas, kuriame ji kalba mūsų gimnazijos žmonių vardu. Deja, neatsiklaususi mūsų. Atvirai šnekant, net nežinome dėl ko konkrečiai ji skundžiasi, nes gimnazija su p. Danutės Mickevičienės skundu nebuvo supažindinta. Tačiau šis skundas tampa prielaida neeiliniam auditui rajone. Nepriklausomam. Veiklos, valdymo ir finansų. Įdomu būtų sužinoti, kiek nepriklausomų auditų Trakų rajono savivaldybė buvo nusamdžiusi per visą savo gyvavimo istoriją? Gal nei vieno? Juk turime Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybą šiai funkcijai atlikti, o ši mūsų gimnazijos finansinį bei darbo santykių auditą už 2012-2013 metus jau atliko ir pateikė išvadas, kad gimnazijos veikloje pažeidimų nenustatyta.  Finansinių įsiskolinimų niekam neturime.  Bet nepriklausomo audito vis tiek reikia. Kas gi tokio vyksta gimnazijoje, jei prireikia tokių drastiškų priemonių?
Kai tarėmės dėl šio straipsnio atsiradimo spaudoje, viena mūsų kolegių paklausė – „O kas iš to? Juk sprendimą jie priėmė.“
Iš tiesų, o kas gi iš to? Juk šis straipsnis – tai jau antras mūsų kolektyvo kreipimasis į Trakų rajono savivaldybę, Tarybą, administracijos direktorę bei švietimo skyrių. Pirmasis buvo parašytas tiesiogiai, neviešinant spaudoje, pasirašius 80 kolektyvo narių. Pagrindinė mūsų išsakyta mintis – leiskite ramiai ir produktyviai dirbti savo darbą. Esame patenkinti gimnazijoje vykstančiais pokyčiais bei palaikome savo vadovą Joną Kietavičių, kuriantį naują, šiuolaikišką mokyklą. Vieno žmogaus skundas nėra mūsų visų skundas. Bet, prieš priimant sprendimus, į 80 žmonių kreipimąsi atsižvelgti nereikia. Jis net nėra minimas nei viename dokumente, susijusiame su šiuo klausimu.
Ką gi, matyt laikas supažindinti bendruomenę su tuo, už ką esame „baudžiami“ eiliniu, o tiksliau neeiliniu auditu, už kurį gimnazijai susimokėti, tikriausiai, teks pačiai, nes rajono savivaldybė tam lėšų neplanuoja skirti.
Pastarieji dveji metai Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje – kaitos metai. Prieš du metus gimnazijai pradėjo vadovauti buvęs gimnazijos mokytojas Jonas Kietavičius. Kartu su juo mažais, bet plačiais žingsneliais pradėjome keistis. Įvedėme elektroninę pažymių sistemą TAMO, kabinetinę sistemą, atnaujinome narystę Asocijuotųjų UNESCO mokyklų tinkle, antrus metus dalyvaujame „Kūrybinių partnerysčių“ projekte, rudenį baigėsi respublikinis projektas „Kuriame respubliką“, užmezgėme bendradarbiavimą su Japonijos moksleiviais, bendradarbiaudami su Lietuvos edukologijos universitetu bei 10 gimnazijų visose Lietuvos apskrityse, sėkmingai vykdome ES finansuojamą projektą „11-12 klasių mokinių verslumo ugdymas taikant netradicines ugdymo formas“. Nuo šių mokslo metų pradžios turime 2 klases, kuriose mokosi vaikai su specialiaisiais ugdymosi poreikiais. Atgaivinome buvusių gimnazijos mokinių susitikimus, leidome vaikams vėl džiaugtis diskotekomis. Mokykloje vyksta netradicinės pamokos – tyrėjų dienos, ekologinio mąstymo dienos, išeiname su savo mokiniais į kitas erdves – vyksta pamokos bibliotekose, parapijos namuose, pas mus lankosi planetariumas, mokslininkų komandos. Gimnazijos moksleiviai (buvę ir esami) patys inicijuoja europinius projektus. Vienas jų  – „Ready – Steady – Go“, kurio metu įrengtos kelios sporto aikštelės lentvariečiams. Mokiniai važinėja į mokyklą dviračiais, mokyklos kiemą puošią mediniai suolai, kur šiltomis dienomis per pertraukas saule lepinasi tiek vaikai, tiek mokytojai. Per pasaulį vilnija Kristojono Donelaičio metai – mūsų gimnazija mini jo trijų šimtų gimimo metų jubiliejų gausybe renginių ir netradicinių pamokų. Tęsiame paveldo išsaugojimo veiklas – Trakų kultūros rūmuose veikia mūsų gimnazijos mokytojų organizuotų “Eduardo Andrė parkai – mūsų piešiniuose” plenerų, kūrybinių darbų paroda. Naujoji mokinių taryba inicijuoja netradicines užklasines veiklas gimnazijoje – neseniai gimnazijoje pradėjo vykti filmų popietės, kuriose vaikai draugų rate, apsigaubę apklotais, atsinešę sumuštinių, drauge žiūri filmus. Gimnazijos durys neužsidaro po pamokų – gimnazijoje veikia 22 neformalaus ugdymo būreliai. Gimnazijos patalpas nuomojasi Sostinės krepšinio mokykla, Žvaigzdžių mokykla. Gimnazijos patalpose renkasi buvusių gimnazijos mokinių choras. Jei nori, mokiniai gali treniruotis naujoje treniruoklių salėje. Viena iš naujausių gimnazijos  veiklų – mokytojų klubo susibūrimas. Mokomės vieni iš kitų, telkiamės į vieną bendruomenę, kurią sieja bendri tikslai, reflektuojame apie tai, ką veikiame mokykloje, įsivertiname savo veiklas bei kartu planuojame savo gimnazijos ateitį. Gimnazijoje nebeliko mokytojų kambario – turime mokytojų poilsio kambarį, mokslo metų pabaiga mums jau asocijuojasi su bendra išvyka į gamtą, naujieji metai – su visų metų nuotraukų retrospektyva, pasibuvimo prie kavos puodelio ir torto. Mūsų susirinkimai tapo aiškūs ir konkretūs – nuo pirmos minutės žinome, apie ką kalbėsime, ką spręsime. Štai  toks netrumpas sąrašas, kuris tikrai nėra pilnas ir atsiprašome visų, kurių veiklų čia nepaminėjome. Čia, gimnazijoje, vyksta gyvenimas. Mes esame matomi, girdimi, žinomi.
Neabejotinai ,  visos šios veiklos yra remiamos, palaikomos ir dažnai inicijuojamos mūsų naujojo gimnazijos direktoriaus Jono Kietavičiaus. Jis mums suteikia laisvę reikštis, kurti, dalyvauti, rinktis. Dalinasi atsakomybe už tai, kas vyksta mūsų gimnazijoje. Šiuo straipsniu norime dar kartą pasakyti rajono valdžiai, kad džiaugiamės dirbdami kartu su juo, palaikome jį ir nebijome jokių auditų. Bet kalbėsime apie tai viešai. Nes manome, kad vienintelis visų pastarųjų metų patikrinimų tikslas – pašalinti vadovą. Kuris dirba dar tik antrus metus, bet puikiai tvarkosi su visais finansiniais, veiklos bei valdymo klausimais.
O pabaigai norėtųsi pakviesti rajono politikus perskaityti bent du dokumentus, kuriais vadovaudamiesi šiandien gyvename – Valstybinę švietimo 2013-2022 metų strategiją ir naujai rengiamą Geros mokyklos koncepciją. Pirmoji  kalba apie tai, kad mokykloms turi būti suteikta daugiau teisių ir atsakomybės priimant sprendimus, t.y. ir jų vadovams. O pastaroji labai aiškiai apibrėžia, koks savivaldybės vaidmuo mokyklos gyvenime. „Savivaldybė išlaiko mokyklos ūkį, o jos administracijų švietimo padaliniai turėtų rūpintis pavaldžių mokyklų veiklos kokybe bei pagalba ją tobulinant. Geros mokyklos koncepcija jai taptų orientyru, nurodančiu, kokie mokyklos bruožai laikomi vertingais ir pageidaujamais šalyje.“  Paskaitykite, ką apie gerą mokyklą mano Lietuvos šviesuomenė. Mes ją kuriame savo gimnazijoje. Atvažiuokite, pamatysite! Ir tai matoma plika akimi – audito nereikia, kad tai pamatytum.
Sėkmės kovoje su gera mokykla, politikai! O mes tęsime savo pradėtus darbus.

Neringa Šakinienė,
gimnazijos bendruomenės vardu
Trakų r. Lentvario Motiejaus
Šimelionio gimnazija


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

twelve − ten =